Android Kötü İnternet Bağlantısından Kaçınıldı Hatası ve Çözümü

Android işletim sistemine sahip bir çok telefonda sıkça karşılaşılan hatalardan birisidir. Bu sorun Ip adresi ile alakalı bir sorundur ve aslında bakarsanız kalıcı bir çözümü yoktur. Yani anlık olarak sorunu çözdükten sonra yine karşınıza gelebilir ama çözüm yolları çok kolay o yüzden bizim için sorun yok. Bu hata ile karşılaştığınız da aşağıdaki 3 adımdan her hangi birisini uygulayarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Android Kötü İnternet Bağlantısından Kaçınıldı Hatası ve Çözümü

Eğer telefonunuzdan İnternete bir modem üzerinden bağlanıyorsanız farklı bir yol, mobil veri üzerinden bağlanıyorsanız farklı bir yol önereceğim. Şimdi çözüm yollarına geçelim.

1- Modem üzerinden bağlanıyorsanız

Eğer modem üzerinden bağlanıyorsanız modemi kapatıp açmanız size yeni bir Ip adresini verilmesini sağlayacağı için sorunumuz hemen çözülecektir.

2- Mobil veri kullanıyorsanız

Eğer mobil veri kullanıyorsanız telefonu uçak moduna aldıktan sonra telefonu yeniden başlatın. Ardından sorununuzun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

Eğer iki yöntemi denediğiniz ve sorununuz devam ediyorsanız bağlandığınız ağı unut diyerek tekrar bağlanmayı deneyin. Bu işlemi yaptıktan sonra diğer iki işlemi deneyebilirsiniz. Umarım sorununuz çözülmüştür eğer konu hakkında takıldığınız bir yer varsa bize yorum yazabilirsiniz.

Aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konulara göz atabilirsiniz.

Periscope Yayınlarını PC Üzerinden İzleme

Netflix Çevrimdışı İzleme


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir