Ay Yıldız, Türk Bayrağı ve Hilal İşareti Nasıl Yapılır?

Bu konumuzda Türk bayrağı, Ay yıldız ve Hilal işareti nasıl yapılır onu anlatacağım. Başlıkta üçüne birden yer verdim, çünkü bu sembol ve işaretler birbiriyle bağlantılı oldukları için böyle uygun gördüm. Şimdi başlıkta geçen ay yıldız, Türk bayrağı ve hilal sembollerinin nasıl yapıldığını aşağıda bulacaksınız, eğer kısayol kombinasyonu bulunmuyorsa kopyala, yapıştır yaparak bu işaretleri istediğiniz yerde Whatsapp, Facebook veya telefonda kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere bir çok işaretin veya sembolün Windows üzerinde kısayolları bulunuyor. Bu kısayolları kullanarak bu sembol veya işaretleri elde edebilirsiniz. Ancak bazı işaret ve sembollerin kısayolu bulunmuyor, bunları da buradan vereceğiz, sizde kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Ay Yıldız, Türk Bayrağı işareti nasıl yapılır? ☪ – ☾★

☪ Ay yıldız, Türk bayrağı işaretinin doğal olarak Windows üzerinde bir kısayol kombinasyonu bulunmamaktadır. Bu yüzden ancak bu sembolü buradan kopyalayarak kullanabilirsiniz. Buradan sembole sağ tıklayarak kopyala dedikten sonra istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Hilal işareti, sembolü nasıl yapılır? ☾ – ☾★

☾ Hilal işaretinin de maalesef bir kısayol kombinasyonu bulunmuyor. Bu sembol veya işareti de kullanmak istiyorsanız kopyala+yapıştır yapmak zorundasınız. İstediğiniz sembolü buradan seçin, ardından istediğiniz yere yapıştırın.

İlginizi çekebilecek diğer semboller

İlginizi çekebilecek aşağıdaki diğer sembollerden istediğinizi kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

ℂ⋆ ☾  ☾★ ☪ ☾★ ? ♔ ♕ ♚ ∞

★ ҉  ⋆ ✢ ✣ ✤ ✦ ✧ ✩ ❂✫ ☆ ✮ ✯✬ ✭ ✮ ✰ ★ ✪ ✱ ✲ ✳ ✴ ✵ ✶ ✷ ✸✹ ✺ ✻ ✼ ❄ ❅ ❆ ❇✥❈ ❉ ❊ ❋ ☀

Konumuz burada bitti, artık Ay yıldız, Türk bayrağı ve hilal işaret ve sembollerini istediğiniz yerde kopyala+yapıştır yaparak kullanabilirsiniz. Hem Klavye’de hem telefonda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca bir kaç ilginizi çekebilecek sembol daha ekledim onlara da göz atabilirsiniz. Daha fazla sembol için aşağıdaki konumuza göz atabilirsiniz. Konuyla ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Şekilli Semboller ve Harfler


Related Posts

One thought on “Ay Yıldız, Türk Bayrağı ve Hilal İşareti Nasıl Yapılır?

  1. [☾★]~imambayıldı_! Reply

    Kardesım Cok Tesekkur Ederım Cok Isıme Yaradı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir