Büyülü Silah Sura Statüleri Nasıl Verilmelidir?

Büyülü silah oldukça etkili bir karakterdir. Hem kasma yönünden hem PVP yönünden daha iyi bir karakter yoktur. Her ikisini birden başaran çok özel bir karakterdir. Durum böyle olunca statüler bu karakter için çok daha önemli bir hal alıyor. Bir çok oyunda ve PVP’lerde level sınırının 120 veya üzeri olması aslında büyülü silahlar için büyük bir şans. Çünkü büyülü silah suranın statüleri gerçekten çok önemli. INT olmazsa olmaz, çünkü becerilerimizi artırıyor ve SP gücünü yükseltiyor. O yüzden INT en başa yazılmalıdır. Daha sonra kesinlikle ama kesinlikle VIT gitmeliyiz, çünkü her VIT statüsü bize 40hp ve +1 savunma değeri verecektir. Daha sonra ise STR ve DEX şeklinde ilerlemeliyiz. Yani benim önerim şu şekilde olacaktır.

Büyülü Silah Sura Statüleri Nasıl Verilmelidir?

  • INT > VIT > STR > DEX (Önerilen)
  • VIT > INT > DEX > STR

Benim tercihim ilk seçenek, neden derseniz. Öncelikle büyülerimizi güçlendirmeliyiz, daha sonra ise hayatta kalmak için HP ve savunma almalıyız. Buradan aldığımız savunmalar aynı zamanda becerileri de doğrudan etkileyeceği için oldukça sağlam oluyoruz. Daha sonra düş vuruşlarımız da önemli, en son ise hem savunma ve saldırı değeri veren DEX seçimi bizim için en mantıklısı olacaktır.

Peki ama nasıl ilerlemeliyiz?

Arkadaşlar ilk olarak 2 INT ve 1 VIT şeklinde ilerleyin. Seviye 40 olana kadar bu şekilde ilerleyin. Daha sonra durumunuza göre buna siz karar vereceksiniz, ikisinden birini seçin ve onu 90’a tamamlayın. Eğer HP ve savunmaya öncelikli olarak ihtiyacınız varsa ilk olarak VIT 90 yapın. Yok önce becerilerimin değerleri artmalı zaten itemlerim çok sağlam diyorsanız ilk olarak INT 90 yapın. Bu şekilde ilerledikten INT ve VIT 90 yapıldıktan sonra STR 90 yapılmalıdır. STR 90 olduktan sonra da kalan tüm puanlar DEX verilmelidir, zaten başka statü kalmıyor. Arkadaşlar konu da zaten hangi statünün ne işe yaradığını tam olarak anlattım, buna göre de son iki seçiminizi veya ilk hangisini 90 yapmanız gerektiğini seçebilirsiniz. Kendi durumunuza göre karakterinizin neye ihtiyacı varsa ona yönelmeli ve o açığı kapatmalısınız. Unutmayın önemli olan dengeli bir karakter oluşturmaktır. Sadece bir alan yönelmiş karakter güçlü bir karakter olamaz. Aşağıdan ilgili diğer konularımıza göz atabilirsiniz, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Metin2 Sura İsimleri

Metin2 Çeviklik Efsunu Ne İşe Yarar?


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir