Clash of Clans Benzeri 10 Oyun

Clash of Clans oldukça tutan bir mobil oyun olduğu için artık Clash of Clans tarzı oyunlar çok fazla aranmaya başlandı. O yüzden bizde sizler için 10 adet Clash of Clans oyununa benzeyen oyunları listelemeye çalıştık, umarım arasından beğendikleriniz çıkacaktır. Ayrıca listede yer alan oyunlar hakkında bilgi sahibi olanlar yorum yazarlarsa diğer ziyaretçiler için kullanıcı gözünden bir ön bilgi sahibi olurlar, şimdiden teşekkürler.

Clash of Clans Benzeri 10 Oyun

1. Boom Beach

Clash of Clans oyununa en yakın oyundur, aynı yapımcı Supercell tarafından yapılmıştır ve bence geleceği parlak mobil oyunlardan birisidir, gerçekten çok zevkli bir oyundur. Oyun bana göre en iyi Clash of Clans alternatifidir. Kesinlikle denenmesi gereken şahane bir oyundur. Clash sevenlerin bu oyunu da severek oynayacağını düşünüyorum.

2. Game of War: Fire Age

TV reklamları bile verebilen çok fazla para harcayan bir mobil oyundur. Çıkar çıkmaz piyasaya damgasını vurmuştur, reklamlarında Kate Upton oynamaktadır. Gerçek zamanlı yüksek grafiklere sahip kaliteli bir oyundur.

3. Jungle Heat

Strateji oyunundan daha çok savaş ağırlıklıdır ancak oyunda yine rol yapma vardır. Karakter geliştirme üzerine kurulu güzel bir mobil oyundur, kesinlikle denenmesi gerekir. Ama yok ben daha çok strateji tabanlı bir oyun bulayım onu oynayayım diyorsanız eğer hiç Jungle Heat oyununu indirmeyin. Sırf strateji değilde savaşta olsun diyorsanız tam size göre demektir.

4. Throne Rush

Buda Clash of Clans severlerin tutacağı bir oyun olabilir. Oyun karakterleri ve mobları genel olarak Dota ve League of Legends oyununu anımsatmaktadır. Yapan firma baya bir esinlenmiş diyebilirim, tabi artık bu devirde tamamen özgün bir oyun yapmak neredeyse imkansız.

5. Kingdom Rush

Oldukça zevkli, renkli ve macera yönü ağır basan senaryosu güzel bir oyundur, denenmelidir. Grafikleri çocuksu ve caziptir. Yani böyle çizgi film tadında oyunlardan hoşlananlar oynayabilirler.

6. Kingdom of Camelot

Bu oyun hakkında hiç bir fikrim yok ancak istatistiklere baktım Avrupa’ da ve İngiltere’ de baya popüler olmuş.

7. Clash of Kings

Bir şey söyleme gerek yok…

8. Empire: Four Kingdoms

Goodgame Studios tarafından yayınlanan oldukça kaliteli ve benim sevdiğim oyundur. Hem PC hem mobil üzerinden oynayabilirsiniz. Grafikleri oldukça kalitelidir, hikayesi güzeldir. Klan kurmak, saldırı yapmak, köy genişletme, ittifak oluşturma, bilim adamı yetiştirme yani aklınıza gelebilecek her şey oyunda mevcuttur.

9. Summoners War

Hiç oynamadım, ancak çok ilgimi çekti ve çok fazla kullanıcısı var, kesinlikle denenmesi gerekiyor.

10. Hay Day

Öncelikle diyeceksiniz ki Hay Day ne alaka. Hay Day ve Clash of Clans aynı yapımcının o yüzden seversiniz belki diyerek onu da listeye ekledim. Hay Day görüldüğü gibi başarılı ve zevkli bir çiftlik oyunudur.

Bonus: Clash Royale (Clash of Clans oyununun kardeşi)

Arkadaşlar Clash Royale oyunu için Clash of Clans oyununun bir benzeri diyebiliriz, aralarından en büyük fark bu oyunun bir kart oyunu olmasıdır. Yani Clash Royale oyunu kartlar ile oynanan gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyunda amaç stratejiler oluşturarak 3 dakika içerisinde rakibin 3 kulesini yıkmak, gerçekten zevkli bir oyun denemenizi tavsiye ederim.

Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum. Ayrıca sitemizde yer alan Clash of Clans İsimleri adlı konumuza göz atabilirsiniz. Ayrıca Clash of Clans PVP Server adlı konumuza giderek nasıl PVP serverlara girebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 24.3.2016


Related Posts

One thought on “Clash of Clans Benzeri 10 Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir