CS GO Açılmıyor Sorunu Çözümü

Yaklaşık bir 10 gündür CS GO’ya girmiyordum. Bir gün girmeye çalıştım ve açılmadığını gördüm. Tıklıyorum oyna diyorum CS GO’nun yanında “Çalışıyor” ve ardından “Eşitleniyor” yazısı beliriyor ve daha sonra hiç oyunu açmaya çalışmamışım gibi hiç bir şey olmuyordu. Ne bir hata, ne bir uyarı hiç bir şey yoktu, oyun tepki vermiyordu anlayacağınız. Eğer sizinde sorununuz buna benzer bir şey ise veya tıpkı böyleyse okumaya devam edin. Çünkü ben bu sorunu çözdüm.

Öncelikle nette yaptığım araştırmalar sonucu CS GO’nun şu sebeplerden dolayı açılmadığını yazanlar olmuş.

1. Ekran kartın güncel değil, ekran kartını güncelle.

2. Dosyalarda bozukluk olabilir, oyun dosyalarını doğrula.

3. Oyunu sil yeniden yükle.

Genel olarak bunları söylemişlerdi. Bende hepsini sırayla denedim. İlk olarak ekran kartımı güncelledim, 1-2 tane güncellemesi vardı, hepsini yaptım ve daha sonra oyunu açmaya çalıştım, açılmadı. Daha sonra dosyaları doğruladım, yine açılmadı. Daha sonra CS GO dosyasını diğer PC’den başka bir Steam hesabından alıp kendim dosyama attım ve bu sefer çalıştı. Dosyaları doğrula yapmama rağmen açılmayan oyun dosyaları başka yerden alınca açıldı, çok saçma bir sorun ve çok saçma bir şekilde çözüldü.

Silip yeniden yüklüyor veya dosyaları doğruluyor yine de çözemiyorsanız, bir arkadaşınızdan rica edebilir, böylece oyunu açabilirsiniz.

Ancak bunun haricinde CS GO açılmama sorununu farklı şekilde yaşayan arkadaşlar da var, onlara da yardım etmek istiyorum, lütfen okumaya devam etsinler. Şimdi çok farklı sebeplerden oyunu açamama sorunu yaşayan arkadaşların aşağıdaki tüm çözüm yollarını sıra ile denemelerini rica ediyorum. Umarım aşağıdaki çözümler birisi işinizi görecektir. Basit çözümlerden vakit alan çözümlere doğru gideceğim ki, basitler çözümler işinizi görürse diğerleri ile vakit kaybetmeyin.

CS GO AÇILMIYORSA BU ÇÖZÜM YOLLARINI DENEYİN

1. Bilgisayar saatinin doğru olup olmadığına bakın, eğer bilgisayar saatiniz doğru değilse düzeltin.

2. SweetFX veya benzeri bir uygulama yüklediyseniz, onları silip açmayı deneyin. Eğer bu programlar yüklediniz ve silmenize rağmen açılmıyorsa oyunun dosyalarını doğrulayın, olmadı silip tekrar kurun.

3. Counter Strike Global Offensive oyununa sağ tıklayın ve “Özellikler” deyin. Yerel Dosyalar seçeneğine gelin ve orada en altta yer alan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın ve dosyaları doğrulayın.

4. Windows güvenlik duvarını CS GO için devre dışı bırakın.

5. Bilgisayarınızda virüs olabilir bir tarama başlatın.

6. Ekran kartını oyunu görüp görmediğini kontrol edin, eğer ekran kartı güncellemeleri varsa yapın.

7. Windows’da önemli güncelleştirmeler varsa yapın.

8. CS GO’yu Setup dosyasından tekrar kurun, olmazsa CS GO’yu silip tekrar kurun, bu da olmazsa bir arkadaşınızdan CS GO dosyalarını alın.

9. CS GO’ya sağ tıklayıp özellikler deyin, Genel kısmında başlangıç seçeneklerine tıklayın. Eğer oradaki kutucukta bir şeyler yazıyorsa onları silin ve öyle deneyin.

10. Steam hesabınızda başka bir oyunda sorun olup olmadığına bakın eğer varsa Steam’ı silip tekrar kurun.

11. Hiç biri olmazsa nette biraz daha araştırmaya devam edin.

12. Yine bir şey bulamadıysanız oyunu eskiden çalıştığı bir tarihe “Sistem Geri Yükleme” ile yükleyin.

13. Yine mi olmadı, sonra çare format atın, umarım bu sefer olur.

Arkadaşlar CS GO açılmıyor sorunu ile neredeyse 4-5 gün uğraştım. Yukarı da anlattığım şekilde çözdüm ancak bende bu şekilde çözüldü diye sizde de kesin işe yarayacak değil. O yüzden bu araştırmam esnasında mantıklı gelen tüm çözüm yollarını bir başlık altında toplayarak, bu konuda çözüm arayan arkadaşlara yardımcı olmak istedim. Eğer konu hakkında soracağınız bir şeyler varsa yorum yazabilirsiniz.


Related Posts

One thought on “CS GO Açılmıyor Sorunu Çözümü

  1. yasin Reply

    reis selam ben oyunu yeni aldım , oyunu oyna butonuna basıyorum ve küçük pencerede ilk defa kullanım için falan microsoft directx 1/1 faln yükleniyor diyor , bekliyorum bi süre sonra bar dolmadan pencere kapanıp sol tarafta çalışıyor yazıyor sonra hiç bişi olmuyor . lütfen yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir