CS GO Haritadaki Yerlerin İsimleri

CS GO ilk olarak ciddiyet gerektiren bir oyun, gerekli ciddiyeti gösterip oyunda var olan haritalarda ki yerlerin isimlerini öğrenmeye çalışıyor olmanız bu ciddiyeti yansıtıyor, tebrikler 🙂 Gerçekten haritadaki yerlerin isimleri önemli çünkü info vermeniz gerektiğinde veya size info verildiğinde “lan ora nere” diye avel avel gezinmek yerine, düşmanı elinizle koymuş gibi bulabilmeniz için bu yerlerin isimlerini bilmeniz gerekiyor. Aksi taktirde info’ya uymadığınız da sizi şutlamaları da kaçınılmaz.

Aslında çok fazla oynadığımız Dust2 gibi haritaların bir çok yerinin ismini biliyoruz. Ancak başka haritalarda acemiyiz ve hatta Dust2’de dahil olmak üzere çok oynadığımız haritalarda bile sorunlar yaşayabiliyoruz. Bende bunun için için kısa bir araştırma yaptım ve gerekli görsellere ulaştım. Türkçe bir çok sitede 9 harita paylaşılmış, ancak aralarında Cobblestone ve Canals yoktu, onları da ben ekledim. Daha sonra diğer haritaları da bulabilirsem onları da eklemeye çalışacağım. Diğer haritalardan kastım operasyon haritaları geldiğinde ekleyebilirim. Veya rekabetçi moduna eklenen veya yeri değiştirilen harita olursa onlarda eklenebilir. Bu konuda eğer biz eklemediysek yorum yazmanız yeterlidir.

CS GO Haritadaki Yerlerin İsimleri

Dust2 Harita Açıklaması

Cobblestone Harita Açıklaması

Crown Harita Açıklaması

Season Harita Açıklaması

Train Harita Açıklaması

Overpass Harita Açıklaması

Cache Harita Açıklaması

Nuke Harita Açıklaması

Inferno Harita Açıklaması

Mirage Harita Açıklaması

Canals Harita Açıklaması

Gördüğünüz gibi Rekabetçi modda bulunan en çok oynanan haritaları ekledim. Diğer pek oynanmayan haritalara da baktım, özellikle bomba kurmalı olanlara, maalesef onların haritalarını bulamadım. Rehine kurtarmalı olanlar zaten pek oynanmıyor, o yüzden onlara bakmadım bile. Ancak aradığınız haritada olursa yorum yazmanız yeterlidir, bizde göz atarız.

Aşağıdan CS GO ile ilgili diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Örneğin; CS GO oyun tuşları konumuza bakabilirsiniz. Veya arkadaşlarınızı özel oyunlarda trollemek için kullanabileceğiniz Wall Hack kodu konumuza göz atabilirsiniz. Arkadaşlar bu bir hile değildir, yalnızca bir kod ve sadece özel haritalarda atölyede geçerli. 1vs1 atarken arkadaşlarınızla biraz eğlenebilirsiniz. Bu kodun asıl amacı ise aim konusunda kendinizi geliştirmek olsa gerek.

CS GO Oyun Tuşları

CS GO Wall Hack Kodu


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir