CS GO RÜTBE, RANK, Seviye Sistemi 2018

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda size efsaneler arasında yerini almış Counter Strike oyununun yapımcısı olan Valve’nin son oyunu olan CS GO yani Counter Strike Global Offensive adlı MMOFPS oyunumuzun rütbe, lig sistemininden bahsedeceğiz. Oyun ilk çıktığı günden bu yana büyük bir hayran kitlesi yakaladı ve bu artarak devam etmekte oyun direk zaten e-spor alemine giriş yaptı.

League of legends oyununu azda olsa anımsatan bir lig, rank sistemine sahip. CS GO Rütbeler veya ranklar bana göre sembol olarak güzel tasarlanmış diyebilirim. League of legends’da olduğu gibi CS GO bize ilk 10 maç sunuyor. Ama buradaki fark ilk kazandığımız 10 rekabetçi maç League of legends’da ise 10 on maç yenilsen de yensen de. İlk on maçımızı yendikten sonra yenilgilerimizi hesaba katarak CS GO bizi bir lige yerleştiriyor. En düşük lig Silver 1, en yüksek rütbe ise The Global Elite olmak üzere sıralanıyor. Bu aradaki ligler ise şöyle sıralanıyor;

CS GO RÜTBELER/RANKLAR

Arkadaşlar buradaki CS GO rütbeleri eski rütbeler, daha sonra oyuna yeni rütbeler eklendi. Daha doğrusu yeni rütbe görselleri eklendi, rütbeler aynı kaldı. Eski ve yeni rütbelere göz atabilirsiniz. Sizde hangisi daha iyi oldu bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.

CS GO Eski Rütbeleri

CS GO Eski Rütbeler

CS GO Yeni Rütbeleri

CS GO Yeni Rütbeler

CS GO RÜTBELERİN İNGİLİZCE İSİMLERİ

Silver 1 < Silver 2 < Silver 3 < Silver 4 < Silver Elite < Silver Elite Master

Gold Nova 1 < Gold Nova 2 < Gold Nova 3 < Gold Nova Master

Master Guardian 1 < Master Guardian 2 < Master Guardian Elite < Distinguished Master Guardian

Legendary Eagle < Legendary Eagle Master < Supreme Master First Class < The Global Elite

CS GO RÜTBELERİN TÜRKÇE İSİMLERİ

Gümüş 1 – Gümüş 2 – Gümüş 3 – Gümüş 4 – Seçkin Gümüş – Usta Seçkin Gümüş

Altın Nova 1 – Altın Nova 2 – Altın Nova 3 – Altın Nova Muhafız

Usta Muhafız 1 – Usta Muhafız 2 – Seçkin Muhafız – Güzide Usta Muhafız

Efsanevi Kartal – Usta Efsanevi Kartal – Birinci Sınıf Yüce Usta – Dünyaca Seçkin

CS GO RÜTBELER NEYE GÖRE BELİRLENİR?

CS GO Rütbeleri kazandığınız maçlardan aldığınız puanlara göre belirlenir. Kazandığınız maçlarda alacağınız puanı etkileyecek bir kaç unsur vardır, bu unsular şöyledir;

1 – Vurduğunuz adam sayısı

2 – Kaç kere öldüğünüz

3 – Rakip takımdakilerin rütbeleri

4 – Asist sayılarınız

Kazandığınız maçlardaki vurduğunuz adam sayısı, kaç kere öldüğünüz, rakip takımdakilerin rütbesi ve asist sayılarınız size gelecek puanı belirler. Oyundaki EDO’ nun puana bir katkısı yoktur. Rakip takımdakilerin rütbesi yüksekse eğer sizden alacğaınız puanın üzerine ekstra puanlar eklenir. Bunun yanı sıra diyelim ki maçı kaybettiniz ancak siz çok iyi oynadığınız, bu durumda çok düşük bir puan kaybı yaşıyorsunuz, sanki hiç maç oynanmamış gibi diyebilirim. İşte bu unsurlar sizin alacağınız puanlar neticesinde rütbenizi belirler. CS GO Rankları konusunda her şey tam olarak net değildir. Ancak gerçek anlamda CS GO Seviyeleri doğru bir şekilde belirlemeyi başarıyor.

CS GO TAKIM OLARAK GİRMENİN FAYDALARI

CS GO oyununda rütbe veya başka bir deyişle rank atlamak belli bir yerden sonra zorlaşıyor. Eğer iyi bir oyuncuysanız rahatlıkla Güzide rütbesine gelebilirsiniz. Eğer iyi oynayan oyunculardan kurulu bir takımınız varsa mutlaka hepiniz Kartal üstü rütbelere sahip olursunuz. Takımın bir çok yararı vardır. Eğer oyunu takım olarak oynuyorsanız ruslardan ve trollerden kurtulursunuz, birbirini tanıyan oyuncular beraber git gide daha iyi oynamaya başlarlar.

CS GO RÜTBE ATLAMAK

Rütbe atlamak için bir kere kesinlikle oyuna aç karnına girmeyin, ben şahsen ne zaman aç girsem kaybediyorum. İnsan konsantre olamıyor ve kafayı toparlayamıyor. O yüzden karnınızı doyurduktan sonra rekabetçi girin. Takım olarak girmeninin faydalarından zaten bahsetmiştim onu geçiyorum. Zamanla zaten daha iyi oynamaya başlayacaksınız, daha bilinçli ve taktik geliştirerek takım halinde bir oyun oynarsanız kazanma ihtimaliniz artar ve rütbe atlamanız kolaylaşır. Bireysel oyunlardan kaçınmanızı ve takım oyununa yönelmenizi, skor kaç kaç olursa olsun, oyundan taviz vermeyin ve işi cıvıtmayın. Rüzgar her an tersine dönebilir, defalarca yaşadım eminim sizde bu durumu çok kez yaşamışsınızdır. Benim tavsiyelerim bu kadar, herkese iyi oyunlar.

Evet arkadaşlar Counter Strike Global Offensive rütbe – lig sistemi böyledir. Eğer kafanıza takılan sorular olursa yorum olarak belirtiniz cevaplamaktan mutluluk duyarız iyi oyunlar. Aşağıdan ilginizi çekebileceğini düşündüğüm diğer CS GO konularını paylaştım, göz atabilirsiniz. Bunların haricinde ayrıca hazırlamamızı istediğiniz Counter Strike: Global Offensive konuları varsa yorum olarak belirtmeniz yeterlidir.

CS GO WALL HACK Kodu

CS GO CROSSHAİR AYARLARI

CS GO VAC HATASI

Son güncelleme tarihi: 19.04.2018

[Toplam:3    Ortalama:4/5]

BENZER YAZILAR

344 YORUM “CS GO RÜTBE, RANK, Seviye Sistemi 2018

 1. FENERBAHCE Reply

  Kardeşim ilk 10 sonunda global elit olma ihtimali var mıdır direk

  • Yemre Post authorReply

   Yok Uğur kardeşim 🙂 En fazla kartal bilemediğin bir üstüne atabilir.

 2. Ahmet nuri Reply

  ben nova 3 un yaklaşık 4 gun önce silver 4 tüm 4 gun günlük 7 saat kastım nova 3 yaptım ama nova 4 e atmadı daha nova 3 e dün gectim ve dün de 6 el kazandım bi el berabere kaldık silver 4 ten berli kaybetmiyorum ne zaman nova4 olurum ?

 3. Ismet Reply

  Anlamiyorum hala silver 2 yim iyi oynuyorum ve bayada mac kazaniyorum genelde hep 2.veya 1.oluyorum 70winim var hala rutbe atmiyor yeri geliyor boostlaniyorum ama hala rutbe atmiyor

 4. Eray Reply

  Merhaba,öncelikle 308 winim var ve DMG yim ancak ben 6 aydir DMG yim birçok maçta 25+ kill alsam da 10 kill alan takim arkadasima deli oluyorum.Ne zaman girsem böyleleri denk geliyor kaç kere win aldım diye sevinirken sonra üst üste kaybetmeye basliyorum herşey basa dönuyor üst üste 8 win de alsam ben bu lanet rankdan kartala cikamiyorum yardim etmek isteyen varsa cok iyi oyuncuyum steam adim Adanaemerce

 5. BuRAK Reply

  peki rankımızı yani kazanma veya kaybetme sayımızı sıfırlayabılırmıyız?

  • Yemre Post authorReply

   Hayır Burak kardeşim, RANK sıfırlama gibi bir şey söz konusu değil.

 6. Mehmet Reply

  Hocam ben başarım kasmak için bi uygulama kullandım tüm başarımları verdi baya 10bin kill falan yazıyor
  1) oyuna girdigim zaman vac ban falan verirmi?
  2)bunun rank sistemine etkisi olurmu

  • Yemre Post authorReply

   Kullandığın uygulama hakkında bir bilgim yok, ancak ceza alman olası gözüküyor. Rank sistemine etki edeceğini sanmıyorum.

 7. Yasin Reply

  Rankım nova 4 dü maç kaybettim diye nova 3 e düştüm nova dörde çıkmak için eskisi gibi6 maç kazanmalılıyım yoksa 2 3 zaferde tekrar nova 4 olurmuyum

  • Yemre Post authorReply

   Olabilirsin Yasin kardeşim rakibin rütbesine bağlı olarak maç sayısı değişebilir.

 8. aa Reply

  ben kartalım 1 yılda oldum 13.svy geldim kartal işareti çıkıyor

 9. GİZLİ HEMDE ÇOK Reply

  BEN 39 LVLİM KORGENERALİM 1 AY OYNAMADIM RANKIM SIFIRLANDI BİR MAÇ ATSAM DÜZELİRMİ

 10. Alperen Karakaş Reply

  Merhaba benim toplam 37 kupam var silver 2 yim.Her maçımda iyi oynuyorum EDO felan alıyorum skor tablosunda ya 1.ci ya da 2.ci oluyorum ama hala bi silver 3 olamadım sizce ne zaman olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir