CS GO Sistem Gereksinimleri

CS GO Sistem Gereksinimleri konusuna hoş geldiniz. Efsane bir oyun olmasına rağmen Valve’ nin çabaları ile düşük sistem gereksinimlerine sahip bir oyundur. Ben de bir Counter Strike Global Offensive yani kısaca CS GO oyuncusuyum.

Google üzerinden CS GO sistem gereksinimleri diye arattığımda ilk sırada yanlış sistem gereksinimleri bilgisi veren dandik bir site olduğunu fark ettim. Emin olmak için Steam üzerinden kontrol ettim ve haklıydım. Verdikleri bilgilerin yarısı yanlış ve eksikti. O yüzden bu konuyu tekrar açma gereği duydum.

Arkadaşlar ayrıca, bilgisayarım oyunu kaldırır mı kaldırmaz mı diye bize sistem özelliklerinizi yorum yazarak gönderirseniz, size bu konuda yardımcı olabilirim. Aşağıda oyuna ait minimum ve tavsiye edilen gereksinimleri bulabilirsiniz, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Konu altından diğer sistem gereksinimleri konularına bakabilirsiniz. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum ve değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Counter Strike Global Offensive Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri: 

 • İşletim Sistemi: Win 7 – Vista – XP ( Mümkünse en son güncel packleri )
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750 processor veya bunlara eş değer ve üzeri işlemciler
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Shader 3.0 uyumlu 256 üstü ekran kartı
 • DirectX: 9
 • Gerekli Boş Alan: 15 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri: 

 • İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 bit (Mümkünse en son güncel packleri)
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750 processor veya bunlara eş değer ve üzeri işlemciler
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GT 630 veya Radeon HD 6670 (1 GB)
 • DirectX: 9
 • Gerekli Boş Alan: 15 GB

CS GO sistem gereksinimleri bilgileri Steam üzerinden alınmıştır. Oyunun resmi Steam sayfasına buraya tıklayarak gidebilir ve oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. CS GO Steam üzerinden oynanan en kaliteli FPS oyunlarından birisidir. Ayrıca oyunda bahis sistemi de vardır. Araştırarak öğrenebilirsiniz. Steam arada bir indirimler yapmaktadır, takip ederseniz, 24 lira olan oyunu %50 indirim de 12 liradan satın alabilirsiniz. Gerçekten efsane bir oyundur, herkese tavsiye ediyorum.

Bazı arkadaşların aklına şu soru takılabilir. Neden tavsiye edilen sistem gereksinimlerini yazmadım. Oyun pek bir özellik istemiyor zaten arkadaşlar, bu özellikler ile çok rahatça oynayabilirsiniz. Aslında CS GO oyununda en büyük sorun İnternet yüzünden kaynaklanmaktadır. Yüksek ping, lag vs gibi sorunlar oyunda tat bırakmıyor, tabi birde FPS sorunu var.

Ayrıca sitemizde yer alan diğer CS GO konularına da göz atabilirsiniz. CS GO Rütbeler konumuza giderek ve yorumlara bakarak kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Yeni CS GO alacaklar da CS GO Rate Ayarları adlı konumuza bakabilirler. Eğer sistemden pek anlamıyorsanız ve ya karışıksa bize yorum yazarak kaldırıp, kaldırmayacağını sorabilirsiniz. Bunun dışında CS GO ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa bize sorabilirsiniz.

Arkadaşlar minimum gereksinimleri oyunu en düşük ayarda oynamanız için gerekli olan sistemi göstermektedir. Tavsiye edilen ise ortalamanın üzerinde bir oyun için gerekli olan sistemi göstermektedir. Yani tavsiye edilen Windows 7 yazdık, onun yerine Windows 8 veya Windows 8.1 veya Windows 10’da olabilir.

Tavsiye edilenin üstünde işlemciler veya ekran kartı ile en yüksek grafik ayarlarında CS GO oyununu oynayabilirsiniz. Ayrıca minimum gereksinimleri çok düşük bulanlar var, arkadaşlar minimum gereksinimler CS GO’nun Steam sayfasından alınmıştır. Bununla ilgili çok soru geldiği için bunu belirtmek istedim. Lütfen yorum yazmadan önce bu paragrafı okuyun, teşekkürler.

Son güncelleme tarihi: 25.6.2018


Related Posts