E Posta gelen kutusuna nasıl bakılır, nerden bakabilirim, Email iletilerine bakmak

Hotmail’ de gelen kutusuna nasıl bakılır, Outlook gelen kutusuna bakma, Hotmail gelen kutusuna nereden bakabilirim, Outlook gelen kutusuna nereden bakabilirim, email iletilerine bakmak, email iletilerine nereden bakabilirim?

Bu ve benzeri soruların cevapları aslında çok basittir arkadaşlar, bildiğiniz üzere Hotmail isim değiştirerek Outlook oldu. Yani aslında değişen bir şey yok, sadece mail servisi isim değiştirdi. Artık ister @hotmail uzantılı isterseniz de @outlook uzantılı mail adresleri alabilirsiniz. Örneğin; yeknot@outlook.com gibi adreslerde alabilirsiniz. Şimdi gelelim gelen kutunuza nasıl bakacağınıza çok basit hemen aşağıdaki bağlantı üzerinden önce e posta hesabınıza giriş yapın.

https://login.live.com/

Giriş yaptıktan sonra hemen sol tarafta “Gelen Kutusu” yazmaktadır. Gelen kutusu bir klasördür ve size gelen okunmuş ve okunmamış olan tüm mailler orada tutulur, isterseniz okunmuş bir maili daha sonra seçerek okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde o mail hiç okunmamış olacaktır. Gelen kutusunda gelen mailin kimden geldiği, ne zaman geldiği ve ne zaman okunduğu gibi bilgileri de bulabilirsiniz.

Email iletisini okumak için gelen kutusundan okumak istediğiniz maile tıklamanız yeterlidir, ayrıca eğer mailin içinde ek dosyalar varsa aşağıdaki ataç simgesi üzerinden eğer güvenilir birinden geliyorsa mail, o ek dosyaları da indirerek bakabilirsiniz. Ancak eğer e posta güvenilir değilse, tanımadığınız birisi atmışsa kesinlikle ve kesinlikle ataç simgesine tıklayıp bir şey indirmeyin! Dikkat edin, virüs olabilir. Hatta tanımadığınız saçma sapan yabancı isimlerle gelen mailleri açmayın bile, direk silin gitsin.


Related Posts