Europa Universalis 4 (EU4) Hileleri, Şifreleri

Europa Universalis 4 yani kısaca EU4 olarak adlandırabileceğimiz oyunda “ESC” tuşunun altında bulunan tuşa basarak konsolu açtıktan sonra aşağıda yer alan hileleri girebilirsiniz. Hile konusuna bir örnek vererek açıklayalım; diyelim ki para hilesi yazmak istiyorsunuz, cash 5000 yazarsanız size 5000 altın verir. cash 7000 altın yazarsanız size 7000 altın verir. Hile kullanımı işte bu kadar basit, aşağıda hilelerin yanında parantez kullanacağım, yazacağımız hilelerin karşılığındaki maddenin kaç adet olacağını bu şekilde belirliyorsunuz, yani size yazarken parantez kullanmayacaksınız. Europa Universalis 4 hileleri ve şifreleri burada yazanlardan ibarettir eğer daha fazla hile ve şifre istiyorsanız boşuna aramayın çünkü olanın hepsini yazdım. Eksik veya yanlış bilgi varsa lütfen yorum yazarak bunu düzeltmemize yardımcı olun, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Europa Universalis 4 (EU4) Hileleri, Şifreleri

cash (miktar) – Yazdığınız miktar kadar size altın verir.

manpower (miktar) – Yazdığınız miktar kadar size manpower verir.

stability – Stability değerinizi maksimuma çıkarır.

prestige – Size +6 prestij verir, 6 prestij ekler.

dip (miktar) – Yazdığınız miktar kadar diplomatik güç verir, diploması puanı ekler.

mil (miktar) – Yazdığınız miktar kadar askeri güç sağlar.

population (province id’si) (eklemek istediğiniz miktar) – Belirtilen şehire, belirtilen miktar kadar nüfus ekler, insan ekler.

fow on – Savaş sisini açar.

fow off – Savaş sisini kapatır.

morehumans (miktar) – Yazdığınız miktar kadar insan ekler.

winwars – Ülkenizin girdiği tüm savaşlarda maksimum savaş puanı vermesini sağlar.

revolt (vilayetin kodu/id’si) – İstediğiniz vilayette isyan başlamasını sağlar.

Europa Universalis 4 hileleri bu şekildedir ve burada yazılı olanlardan ibarettir. Eğer hilelerde yazım yanlışı, eksiklik veya genel olarak bir hata varsa lütfen yorum yazarak hatayı düzeltmemizi sağlayın. Ayrıca aşağıda yer alan konulardan Age of Empires 2 ve Age of Empires 3 adlı strateji oyunlarının tüm hile kodlarının bulunduğu konulara göz atabilir ve bu oyunlara ait tüm hilelere erişebilirsiniz.

Age of Empires 2 Hileleri

Age of Empires 3 Hileleri


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir