Gmail gelen kutusuna nasıl bakılır, nereden bakabilirim?

Gmail gelen kutusuna nasıl bakılır sorusunu soruyorsanız teknolojiye uzak sayılırsınız. Şimdi Gmail gelen kutusuna nereden bakılır onu göstereceğim. Çok kolay arkadaşlar aşağıdaki adımları izleyerek Gmail hesabınızdaki e-mail yani e-postalarınıza bakabilirsiniz.

Gmail bildiğiniz üzere Google tarafından sunulan ücretsiz bir mail servisidir. Şimdi 1 dakikada gelen kutunuza nasıl bakacağınız göstereceğim.

1- Öncelikle Gmail hesabınızla aşağıdaki bağlantı üzerinden öncelikle oturum açın.

https://www.google.com/gmail/

2- Gmail hesabınızda oturum açtıktan sonra sol tarafta gelen kutunuzu görebilirsiniz. Gördüğünüz gibi benim gelen kutumda 4 tane okunmamış e-posta var. Gelen kutusu yazısına tıklayarak gelen maillerinizi okuyabilirsiniz. Eğer bir mail bekliyorsanız ve gelen kutunuzda yoksa Spam kutunuza bakmalısınız. Spam yani tehlikeli ve reklam içerikli olabilecek maillerin düştüğü kutudur. Diğer seçeneğine tıklayarak Spam kutunuza bakabilirsiniz. Spam kutunuzdaki her e-postayı açmamanızı öneririm.

Eğer Gmail hesabınızda güvenmediğiniz veya tanımadığınız kişilerden gelen e-postalar varsa bu e-postalara karşı dikkatli olmalısınız. Özellikle ataç şeklinde konuya eklenmiş bir dosya varsa bunu açmayın veya indirmeyin. Bilgilerinizi ele geçirebilecek bir virüs olabilir. İnternette dolaşırken dikkatli olun ve tedbiri elden bırakmayın.

Evet Gmail gelen kutusuna nasıl bakılır konumuza burada bitiyor. Eğer takıldığınız bir yer veya aklınıza takılan bir soru varsa yorum yazarak cevap alabilirsiniz. Ayrıca aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum

Facebook Şifremi Unuttum


Related Posts

One thought on “Gmail gelen kutusuna nasıl bakılır, nereden bakabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir