Gmail Şifremi Unuttum, Şifre Değiştirme 2019

Gmail şifremi unuttum diyorsanız bu konu yardımı ile resimli anlatım desteği ile 2 dakika içerisinde şifrenizi değiştireceksiniz. Lafı hiç uzatmadan başlayayım. Gmail Şifremi Unuttum diye yakınanların sayısı her geçen gün artıyor, sizlere yardım amacı ile bu yazıyı hazırladım, umarım faydasını görürsünüz.

Gmail Şifremi Unuttum, Şifre Değiştirme

1. İlk olarak Gmail oturum açma sayfasına gidin ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Yardım mı Gerekiyor” yazısına tıklayın.

gmail1

2. Daha sonra karşınıza sorunun ne olduğunu soran bir form gelecektir. Burada “Şifremi bilmiyorum” yazan kutucuğu işaretleyin ve devam deyin.

gmail2

3. Daha sonra açılan kutucuğa ise şifresini kaybettiğiniz mail adresinizi yazmanız gerekiyor. Yazdıktan sonra devam butonuna tıklayın.

gmail3

4. Gerisini resimli olarak anlatmıyorum. Çünkü herkeste çıkan seçenekler farklı. Karşınıza Alternatif e-posta ile şifre sıfırlama, bağladığınız akıllı telefonunuz varsa onunla şifre sıfırlama ve hatırladığınız son şifreyi girerek şifre sıfırlama seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Ayrıca aşağıdaki videolu anlatıma da göz atabilirsiniz.

Bu seçeneklerden hangisi size kolay geliyorsa o yolla şifre sıfırlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şifrenizi her türlü yolu deneyip bulamıyorsanız ve yeni bir mail hesabına ihtiyacınız varsa, eski mailinizde çok önemli değilse şayet yeni bir Gmail hesabı açabilirsiniz. Yeni mail adresinizi alırken güçlü bir şifre oluşturun ve şifrenizi bir yere not edin, yada cep telefonu ve alternatif e-mail adresi eklemeyi ihmal etmeyin. Bunları yaparsanız şifrenizi kaybetseniz daha hemen tekrar alabilirsiniz ve bu şekilde Gmail Şifremi Unuttum derdinden de kurtulursunuz.

Takıldığınız yer varsa bize yorum yazabilirsiniz, değerli görüşlerinizi bekliyorum. Her türlü sorunuzu çekinmeden sorun ve bizi takip edin, size yardımcı olalım.

Ayrıca yine sitemizde yer alan şifre içerikli bir konumuz olan Facebook Şifremi Unuttum konusuna bakarak bu konudan da istifade edebilir, şifrenizi yenileyebilir veya değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme sorununuz varsa yorum gönderebilirsiniz.


Related Posts