Google Chrome ile virüs temizleme nasıl yapılır?

Google Chrome temizleme aracını duydunuz mu? Yine Google tarafından hizmete sunulan çok faydalı bir araç ayrıntılarını hemen şimdi sizlerle paylaşacağım.

Google Chrome ile ESET işbirliği yaptı ve ortaya bu virüs temizleme aracı çıktı. Bu araç sayesinde eğer hiç bir antivirüs programı kullanmıyorsanız bilgisayarınızda virüs veya zararlı herhangi bir şey var mı diye tarama yapabilirsiniz. Başka antivirüs programı kullanıyorsanız bile denemenizde fayda var düşünüyorum. Şimdi bu araç nasıl kullanılıyor hemen anlatayım.

Google Chrome ile virüs temizleme nasıl yapılır?

1- İlk olarak bu özelliği kullanabilmek için Google Chrome sürümünün en güncel halini kullanıyor olmanız gerekiyor. Chrome güncel mi diye kontrol etmek için aşağıdaki bağlantıyı adres çubuğuna yapıştırın. Aşağıdaki bağlantıya gittikten sonra bir süre bekleyin, Chrome güncel mi diye kontrol edilecek. Güncel değilse güncelleyin ve devam edin.

chrome://settings/help

2- Chrome güncelse veya değilse güncel hale getirdikten sonra aşağıdaki bağlantıyı adres çubuğuna yapıştırın ve gidin.

chrome://settings/cleanup

3- Daha sonra karşınıza “Bilgisayarı temizleme” başlığı altında “Zararlı yazılımları bul ve kaldır” seçeneği çıkacak. Bul deyin ve Chrome sizin için bilgisayarınızı ve tarayıcınızı zararlı yazılımlardan, virüslerden temizlemek için tarama yapmaya başlayacak. Zararlı yazılımlar denetleniyor yazısı çıkacak ve tarama işlemi sürecek.

Tarama sonuçlanınca eğer zararlı yazılım bulursa kaldır diyerek virüsleri temizleyebilirsiniz. Tarama sonuçlanınca zararlı yazılım bulunamadı uyarısı verirse o zaman bilgisayarınızda zararlı bir yazılım yok demektir.

Google Chrome ve ESET işbirliği ile sağlanan bu hizmet sayesinde sizde bilgisayarınızı ve tarayıcınızı güvende tutabilirsiniz. Her gün çeşit çeşit virüs, değişmeyen anasayfalar, kaldırılamayan reklam virüsleri ve benzeri bir çok zararlıyı kolayca temizlemek için bence çok güzel bir hizmet olmuş. Ayrıca Chrome temizleme aracı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

https://support.google.com/chrome/answer/2765944


Related Posts

4 YORUM “Google Chrome ile virüs temizleme nasıl yapılır?

  1. Hasan Reply

    yeknot değilmiydi bu site yeknote olmus yeni sahibi bayan mı oldu acaba ?

    • Yemre Post authorReply

      Anlattığım şekilde yaparak çok kolay bir şekilde Chrome tarayıcınızda zararlı yazılım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Dikkatli okumanızı öneririm Nesrin hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir