IDM Otomatik Video İndirme Sorunu (Resimli Anlatım)

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda IDM yani İnternet Download Manager programının Chrome ve diğer tarayıcılarda çıkan otomatik video indirme sorunlarının çözümünü anlatacağım. Hem “Video izleyemiyorum, otomatik indirme başlıyor” diyenlerin hem de “IDM otomatik indirme başlamıyor” diyenlerin sorunlarını çözeceğiz. Daha fazla vakit kaybetmeden resimli anlatıma geçelim.

IDM Otomatik Video İndirme Sorunu (Resimli Anlatım)

1- İlk olarak her iki sorunun çözümü de aynı yerdedir, o yüzden ayrı ayrı anlatmayacağım, zaten oldukça basit. Aşağıdaki görselde ki gibi IDM ikonuna tıklayın.

idm1

2- Daha sonra gelen IDM sayfasında “İndirmeler” sekmesinden en alt kısımda yer alan “Seçenekler” butonuna tıklayın.

idm2

3- Evet geldik son adıma… Burada gördüğünüz gibi Tarayıcılar yani Browserlar gözükmekte, Chrome ve Mozilla gibi. (Alt kısmı çok dikkatli okuyun)

1.1 – Otomatik olarak indirmenin başlamasını isteyenler tarayıcının yanındaki kutucuğu işaretlesin.

1.2 – Yok otomatik olarak indirme başlamasın, ben video izleyeceğim diyenler ise, kutucuğu işareletmesinler.

Örneğin; Aşağıdaki resimden hareketle, ben Google Chrome kullanıyorum, video izlemek istiyorum diyelim, o yüzden otomatik indirmeyi kapatmam gerek Chrome’ da, işte o yüzden bu ayarlar kısmına gelerek, Google Chrome yanındaki kutucuktan tık işaretini kaldırıyorum.

idm3

Umarım anlaşılır ve basit bir konu olmuştur, her türlü sorularınızı ve sorunlarınızı bize yorum yazarak yöneltebilirsiniz. IDM ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar başka sorunlar yaşıyorlarsa eğer burada anlattıklarımızın dışında onları da yazabilirler.

Ayrıca sitemizde bulunan Dropbox Nedir adlı konumuzu ziyaret ederek bulut depolama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Twitter Kapatma adlı konumuza da bakabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 17.01.2018

BENZER YAZILAR


52 YORUM “IDM Otomatik Video İndirme Sorunu (Resimli Anlatım)

  1. erkan Reply

    benim sorunum idm ile film indiremiyorum. idm seçeneklerde bütün tarayıcılar seçili olmasına rağmen moziilada google chromede ve yandexte filmi açtığımız zaman indir butonu gelmiyor. internet explorerda filmi açınca fimden önce açılan reklamları yakalıyor açtığım filmi yakalamıyor yardımcı olursanız sevinirim.

    • Yemre Post authorReply

      Ben çoğunlukla Chrome üzerinde sorunsuz kullanıyorum ancak bazen bende de indir butonu gelmiyor, gerçekten garip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir