Instagram Hesabı Nasıl Silinir 2019

Instagram hesabı nasıl silinir konumuza hoş geldiniz. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız doğru yerdesiniz okumaya devam edin. Yok siz Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız yazının en altında yer alan Instagram hesabı nasıl dondurulur başlıklı konumuza göz atarak nasıl dondurulur öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki paragrafta yer alan uyarıları hesabınızı silmeden önce okursanız sizin için faydalı olabilir.

Şimdi Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır onu anlatalım. Bir kaç adımda Instagram hesap kapatma işlemini tamamlayacaksınız. Ancak öncesinde bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum. Bu işlem Instagram hesabınızı kalıcı olarak siler, geri dönüşü yoktur. Ayrıca sildiğiniz kullanıcı adınızı daha sonra alamazsınız. Yani daha sonra sildiğiniz hesabınıza ait kullanıcı adını yeni bir hesap açtığınızda alamazsınız. Instagram hesabınıza ait tüm beğeniler, paylaşımlar, etiketler, mesajlar kısaca her şey kalıcı olarak silinecek. O yüzden hesabınızı silmeden önce bir kez daha düşünün.

Şimdi Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatalım. Bu işlemi Web uygulaması veya mobil tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden bu işlemi yapamazsınız.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir 2018

1- İlk olarak buraya tıklayın ve hesap silme bağlantısına gidin. Eğer hesabınız açık değilse öncelikle hesabınıza giriş yapın ve yukarıda verdiğim bağlantıya tekrar tıklayın.

2- Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. “Hesabını neden siliyorsun” sorusuna istediğiniz bir cevabı seçin. Burayı tamamlayınca aşağıda “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” seçeneği belirecek. Burada hesap şifrenizi tekrar girin ve en altta yer alan “Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine basın. Tamamdır artık Instagram hesabınızı kalıcı bir şekilde sildiniz.

Instagram hesabınızı başarıyla sildiniz, artık hesabınız hiç bir aramada gözükmeyecek ve sizde hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Ayrıca daha sonra yeni bir Instagram hesabı açmak isterseniz sildiğiniz eski kullanıcı adınızı alamayacaksınız. Yeni bir kullanıcı adı bulmanız gerekecek. Tüm bunları düşünerek Instagram hesabınızı sildiğinizi varsayıyorum, bu uyarıları yukarıda da yapmıştım, umarım okumuşsunuzdur.

Instagram hesabınızı silmeden önce iki kere düşünmenizi tavsiye ediyorum. Bunun yerine kullandığınız uygulamayı silebilir ve girmemeye çalışabilirsiniz. Kesin kararlı iseniz daha önce Instagram’da yer alan arşivlerinizi yedeklemeyi düşünebilirsiniz.

Bir süre sonra tekrar Instagram’a geri dönmeyi düşünüyorsanız, Instagram hesap dondurma olayını düşünebilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurma işlemini yaptığınızda siz tekrar hesabınıza giriş yapana kadar silinmiş gibi oluyor. Kimse sizi aramalarda bulamıyor. Eğer dondurma işlemini yapmaya karar verdiyseniz yazının en altında yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bununla birlikte eğer daha sonra Instagram hesabı açmayı düşünürseniz ve kullanıcı adı bulmakta zorlanırsanız konunun altında yer alan bağlantıya giderek yüzlerce kullanıcı adı önerilerine göz atabilirsiniz.

Instagram hesap kapatma ve kalıcı olarak silme konumuz burada bitti, başarıyla hesabınızı sildiğinizi varsayıyorum. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa yorum yazmanız yeterlidir. Bunun haricinde aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer Instagram konularına göz atabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Kullanıcı Adları


Related Posts