Instagram Şifremi Unuttum, Şifre Değiştirme 2019

Instagram şifrenizi unuttuysanız ve değiştirmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Instagram şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki kısa adımları uygulamanız yeterlidir. Eğer ilk adımda anlattığımızda şekilde şifrenizi sıfırlamak için e-posta adresinize veya kayıtlı telefon numaranıza erişiminiz yoksa Facebook hesabınız ile de şifrenizi sıfırlamanız mümkün. Ancak bunun için daha önce Facebook ve Instagram hesaplarınızı bağlamış olmanız gerekiyor. Şimdi Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır onu anlatalım.

Instagram Şifremi Unuttum, Şifre Değiştirme 2019

https://www.instagram.com/accounts/password/reset/

1- İlk olarak yukarıdaki bağlantıya tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir şifre sıfırlama ekranı gelecektir.

2- Daha sonra bu ekrandan “Ben robot değilim” kutucuğunu işaretleyin. Ardından E-posta adresinizi veya Intagram kullanıcı adınızı yazın. Ardından telefonunuza veya kayıtlı E-posta adresinizi Instagram hesabınızı sıfırlamak için mail gelecek. Gelen maildeki bağlantıya tıklayın ve yeni şifrenizi girin. İşlemler bu kadar basit, bu şekilde Instagram hesabınızın şifresini başarıyla değiştirdiniz.

Eğer Instagram hesabınızın şifresini hatırlamıyor değiştirmek istiyor ancak değiştiremiyorsanız bir yol daha var. Diyelim E-posta adresinize giremiyor ve telefon numaranız ile de şifrenizi yenileyemiyorsunuz. Eğer Facebook hesabınız ile Instagram hesabınızı bağladıysanız Facebook hesabınıza giriş yaparak Instagram hesabınızın şifresini değiştirebilirsiniz. Facebook ile Instagram hesabı şifrenizi yenilemek için aşağıdaki yazıya göz atın.

Facebook ile Instagram Şifresi Sıfırlama

Son yöntem ise, Facebook ile Instagram hesabını bağlayanlar içindir. Ana sayfada yer alan “Facebook’ u kullanarak yenile” yazısına tıklayın ve Facebook hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptığınızda hesaplarınız bağlı ise karşınıza şifre yenileme ekranı gelecektir.

Bu 2 yöntemden biri ile Instagram şifrenizi değiştirmeniz mümkündür arkadaşlar, başka bir seçenek yoktur, eğer bu adımlardan takıldığınız bir yer varsa lütfen bizlere yorun yazın.

Bu arada şifrenizi sıfırlarken eğer telefon numaranıza gelecekse şifre sıfırlama mesajı “Facebook” başlığı ile geliyor. Facebook hesabı şifrenizi sıfırladığınızı düşünmeyin. Instagram ile Facebook aynı şirket bünyesinde olduğu için şifre sıfırlama mesajı Facebook olarak geliyor, buna takılmayın.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek ve tamamen kapatmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı üzerinden hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenebilirsiniz. Veya Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yine aşağıdaki bağlantılar yardımıyla Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Yazılarla ilgili takıldığınız bir yer olursa yorum yazmanız yeterlidir.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?


Related Posts