İnstagram’dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır (Resimli)

Yine bir sosyal medya uygulaması rehberiyle karşı karşıyayız. Bu seferki uygulamamız meşhur fotoğraf bloğu Instagram. Instagram yaptığı güncellemer ile güncel kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda potansiyeli fark edilip Facebook tarafından satın alınan uygulama Facebook’un sahip olduğu deneyimler ve geliştiricileri ile her şeye korkusuzca dalıyor demek yanlış olmaz. Bu güncelleme yayınlanmış durumda ve şuan tüm kullancılar tarafından canlı yayın gerçekleştirilebilir. Peki profilimizde mi gözüküyor bu yayın hayır bundan önceki güncelleme ile gelen stories yani hikayeler kısmında gözükür canlı yayınınız. Uzatmadan oldukça basit olan bu canlı yayının nasıl yapıldığına geçelim.

İnstagram Canlı Yayını Nasıl Yapılır

  • Öncelikle akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına açıyoruz.
  • Karşımıza uygulamanın ana ekranı çıktı ve buradan sol üstte bulunan (+) simgesine tıklıyoruz.
  • Daha sonra ekranda kendimizi görüyoruz ve alttaki “Canlı Yayını Başlat” butonuna tıklayıp yayını başlatıyoruz.
  • İşlem bu kadar basit bir görsel ilede gösterelim.

canl1

– Canlı yayın yaptığınız sırada isterseniz takipçilerinizle mesajlaşabilir veya eğer çok takipçiye sahipseniz yorum kısmını kapatabilirsiniz. Tabii ki kötü niyetli yorumlarda gelebilir bunlarıda engelleyebilirsiniz.

– Peki canlı yayın ekranı nasıl gözüküyor. Canlı yayında olan insanların ve canlı yayın ekranının nasıl görüldüğüne dair alta bir resim koyuyoruz.

canli2

– Takip ettiğimiz kişilerin canlı yayında olup olmadıklarını nasıl anlarız peki oldukça basit arkadaşlar Instagramda üstte bulunan hikayeler kısmında canlı yayında olan ve takip ettiğiniz kişilerin profil resminin altında “Canlı” Live ibaresi bulunur. Bu ibarenin bulunduğu kişiler canlı yayında demektir. Onuda bir görsel ile destekleyelim.

canli3

Evet tasarım ve kullanım Instagram tarafından oldukça basit ve sade tutulmuş. Bizce bu tasarım ve sadelik göze çok güzel hitap etmiş sizler ne düşünürsünüz bilmiyoruz bizlerle paylaşmak isterseniz yorum olarak belirtebilirsiniz teşekkürler.

Son güncelleme tarihi: 30.5.2017


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir