iPhone X ve iPhone 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone X ve iPhone 8 geçtiğimiz günlerde Apple tarafından tanıtıldı. Şimdiden çok büyük ilgi gören modeller için nasıl ekran görüntüsünü alacağınızı anlatacağım. Bir kere diğer modeller daha kolay bir hale getirmişler diyebilirim. Şimdi bakalım iPhone 8 ekran görüntüsü alma & iPhone X ekran görüntüsü alma nasıl yapılıyor.

Önceki modeller ekran görüntüsü almak için kullandığımız tuş kombinasyonlarından biride Home tuşuydu, yeni modeller bu tuş yok. Yeni model iPhone 8 ve iPhone X ekran görüntüsü alma aşağıdaki görselde olduğu gibi daha kolay bir hale getirilmiş.

iPhone X ve iPhone 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ses açma (unmute) ve güç (power) tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekiyor.

Bu tuş kombinasyonunu kullanarak yeni model iPhone cihazlarda daha kolay bir şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yaklaşık 1 saniye basılı tutmanız yeterlidir.

Tekrar hatırlatmakta yarar var bildiğiniz üzere eski cihazlarda Home tuşu ve power tuşu ile ekran görüntüsü alıyorduk. Ancak iPhone X ve iPhone 8 için artık bu tuş kombinasyonu geçerli değil. Artık ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak ekran görüntüsü alabileceğiz.

Ayrıca yeni modellerin İOS 11 sürümü ile beraber geleceğini de belirtelim. Bu sayede ekran görüntüsüne not ekleme, düzenleme ve değiştirme gibi daha bir çok seçenekte yer alacak. iPhone X ve iPhone 8 Türkiye pazarı çıkış tarihi için henüz netleşen bir tarih yok. Ancak Şubat veya Mayıs ayları arasında olması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda tarih netleşir. Bunun yanı sıra iPhone X ve iPhone 8 için bir çok konuyu ilerleyen zamanlarda sitemizde bulabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir