Kral Tacı ve Okey İşareti Nasıl Yapılır?

Kral tacı işareti ve okey işareti nasıl yapılır bu konumuzda bunlara değineceğim. Bildiğiniz üzere bir çok işaretin veya sembolün Windows üzerinde kısayolları bulunuyor. Bu kısayolları kullanarak bu sembol veya işaretleri elde edebilirsiniz. Ancak bazı işaret ve sembollerin kısayolu bulunmuyor, bunları da buradan vereceğiz, sizde kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

♕ Kral tacı işareti veya sembolü nasıl yapılır?

♕ Kral tacı sembolünün veya işaretinin her hangi bir kısayol kombinasyonunu bulunmamaktır. Kral tacı sembolünü kullanmak için buradan kopyala yapıştır yapmak zorundasınız. Kopyala yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

✓ ✔ Okey işareti veya sembolü nasıl yapılır?

✓ ✔ işareti kısayola sahip bir sembol değildir. Yani bu işareti her hangi bir kısayol tuşu yardımı ile yapamazsınız. Ancak buradan işareti kopyala yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bununla beraber tik işaretine yakın duran bir diğer işaret olan karekök olarak da kullanılan √ işaretini klavyede ALT+251 kombinasyonunu kullanarak elde edebilirsiniz.

Arkadaşlar konuda bahsi geçen okey işareti, tik işareti veya onay işareti olarak da geçmektedir. Yani hepsi aslında aynı işarettir, ancak eğer sizin aradığınız okey işareti başka bir okey işareti ise yoruma o işareti bırakarak veya tarif ederek sorarsanız size yardımcı olmaya çalışırım.

Kral tacı işareti ve okey işareti nasıl yapılır konumuz burada bitti, eğer konuyla alakalı kafanıza takılan sorular varsa yorum yazmanız yeterlidir. Aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konulara göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir