Minecraft Benzeri 8 Oyun

Minecraft ortalığı kasıp kavuran ne idüğü belirsiz bir oyun olarak çıktı piyasaya ve birden kendini sevdirdi. Milyonlarca oyuncuya bu amaçsızca hayatta kalmaya çalıştığımız ve kendi evlerimizi, yapılarımızı yaptığımız bu lego vari oyun büyük bir çıkış yakaladı. Ondan sonra ona benzer bir sürü oyun çıktı piyasaya ne kadar uğraşılsa da yakalayamadılar Minecraftın popülerliğini biz sizler için bu Minecrafta benzeyen oyunların bir listesini hazırladık bazıları gerçekten yeni bir şeyler katarak güzel bir soluk getirmiş. Tabi olabildiğince Minecraft seven oyuncuların sevebileceği oyunlar koymaya çalıştık. Bir çok açılmış böyle konu var, ancak hiç biri tam anlamıyla bizim paylaştığımız oyunlardan bahsetmemiş. Minecraft benzeri oyun arayanların çok işine yarayacak bir konu olduğunu düşünüyorum, umarım beğenirsiniz.

Minecraft Benzeri 8 Oyun

1. Unturned

Tamamen ücretsiz olan bu oyun hayatta kalma üzerine kurulu online bir oyundur. Minecraftın açık dünyasını aynen yansıtan oyun bir zombi baskını üzerine kuruludur. Neredeyse oyun içi barlar bile Minecrafta benzemekle birlikte gelen bu zombi baskınına karşı önce kendimize bir ev yaparak sığınıyoruz. Daha sonra yiyecek gıdamızı toplayarak hayat mücadelemizi sürdürüyoruz.

2. Terraria

2D bir dünyada geçen size çok eski oyunları hatırlatan bu crafting temalı oyunumuz Terraria sizi Minecraftan sonra çok ayrı yerlere çekecek. Sağ sola fırlayan baltalar tek düze ilerleyen pata küte kırılan blokların arasında yeni bir evren yaratıyorsunuz. İstediğiniz şekilde oluşturabilir ve canavarlara karşı bir mücadele verebilirsiniz. Oldukça hızlı oynanan bu oyun sizi soluksuz bırakabilir.

3. BrickForce

Minecraftın o büyüleyici lego dünyası ile mmofps’nin buluşumu ortaya Brick Force oyununu çıkartıyor. O yeşilliklerin içinde mmofps oyunlarından alışık olduğumuz büyük ve güçlü silahları kullanan karton adamlarımız ile amansız bir mücadeleye girişiyoruz. Daha sonra yapabildiğimiz yapılara cabası.

4. H1Z1

Minecraftın o küçük küplü ve çizgi film grafiklerinden kendimizi dışarı atalım ve gerçek bir survivor, hayatta kalma oyununun içine atalım. H1Z1 Sony’nin geliştirilme sürümündeyken ortaya koyduğu  her hafta güncellemelerin geldiği tam bir hayatta kalma oyunu. Oyuna kız veya erkek her istediğimiz karakter ile başlayabiliriz. Uçsuz bucaksız haritası ve birbirinden farklı craftingler ile hiç sıkılmayacağınız tek başınıza yürürken korkudan tir tir titreyeceğiniz bir oyun bir de açlık oyunları modu var ki sormayın gitsin Battle Royal adı verilen bu modda ortalama 120 kişiyi bir harita üzerine atıyor ve zehirli gaz salarak herkesi güvenli bölgeye doğru itmeye zorlayan bu modda sona kalan kazanıyor.

5. ARK: Survival Evolved

Oralardan da alalım sizi gelelim dinozorların yaşadığı çağa bu hayatta kalma oyununda ise ilk çağlarda dolanıyoruz. Etrafımızda dinozorlar bilmem kaç çeşit yaratık cirit atmakta biz bu vahşi çağda hayata tutunmaya çalışan bir insanız. Diğer oyunlara göre daha detaylı bir craft listesi ve daha detaylı bir bakım isteyen ARK Survival Evolved oyununda terlememiz bile gözükmekte.

6. Don’t Starve Together

Evet geldik başka bir hayatta kalma oyunu olan Don’t Starve’ye oyunun isminden de belli olduğu gibi bize ölme diyor ye diyor. Aç kalma diye çevirebiliriz Türkçe’ye daha minnacık karakter ile tatlı tatlı bir hayatta kalma oyunu sonradan gelen DLC ile birlikte multiplayer oldu ve artık ismine Together eklendi birlikte aç kalmayın diyor ve bu oyunu da listemize ekliyoruz.

7. DayZ

Hayatta kalma oyunlarının atalarından olan DayZ oyunumuz zombi salgınını konu almakta büyük bir haritada gözlerimizi açıyoruz ve amansızca hayatta kalmaya çalıştığımız bu oyunda zombilerden çok insanlardan çekiyoruz. İnsanların amansız savaşı aramızda kendimize bir sığınak ve cephane bulma arayışına sokuluyoruz. H1Z1 ile çok ortak yönü olan DayZ en çok oynanan Survivor, hayatta kalma oyunlarında başı çeken isim.

8. 7 Days To Die

Yedi gün içinde öleceksin adlı bu hayatta kalma oyunumuzda ise hayvanlar bile bulunmakta detayları iyi işlenmiş gerçek bir dünya havası verilmiş. Sadece First Person modunda oynanan bu oyuna ayrı bir gerçeklik ve heyecan katmış durumda yani sadece ilk şahısın görüşünden oynayabiliyoruz. Bu da nereden ne zaman ne geleceği hakkında hiç bir bilgi vermemekte.

Bonus Lego Worlds

Bu oyun yeni çıktı ve Minecraft oyununa rakip olabilir, takipte kalmanızı tavsiye ediyorum.

Ayrıca Minecraft severler sitemizde yer alan bu konulara da göz atabilirler. Minecraft Hileleri ve Minecraft İtem Kodları adlı konularımıza göz atabilirler.

Son güncelleme tarihi: 12.6.2017


Related Posts

2 YORUM “Minecraft Benzeri 8 Oyun

  1. Alexnewtron Reply

    Unturnedi anladımda dierleri ne kardeşim
    BU SÖYLEDİĞİMİ ARGO OLARAK GÖRME :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir