Minecraft İksir Yapımı 2019 Resimli Anlatım

Merhaba arkadaşlar son günlerde Minecraft sardım ve baya zevkli bir oyun olduğunu fark ettim. Bunun üzerine oyunu oynuyorum bilgim var, dedim bir kaç yazı yazayım da etkileşim olsun. Umarım Minecraft iksir yapımı konusun da bilgi almak isteyen arkadaşların işine yarar, açıklayıcı bir konu olur. Öncelikle Minecraft oyunun da iksirlerin yeri nedir, kısaca bir onu açıklayalım.

Minecraft oyununda iksirler, temel taşıdır diyebiliriz. Yani oyundaki en önemli ögelerden birisi iksirler ve iksir yapımıdır. İksir yapımları sizlere bir çok farklı özellikle sağlarlar. Örneğin; kimi sizi hızlandırır, kimisi silahlarınızın gücünü yükseltir, kimi size fazladan can verir, bazıları da sizi ateşten ve diğer dış etkenlerden korur. İksir yapımı oldukça kolay ve basit işlemlerdir.

Minecraft  İksir Yapımı

Minecraft oyununda iksir yapabilmek için, öncelikle iksir standı yapmalıyız. Sırası ile Brewing Stand , yani iksir stadı yapımını ve daha sonrasında iksir yapımını anlatacağım. Brewing Stand yanı sıra bize birde “Glass Bottle” yani Cam şişe gereklidir. Şimdi adım adım ilerleyelim, ilk olarak iksir standı yapımına geçelim.

1- İksirimizi yapmak için ilk olarak ‘Brewing Stand’a giriyoruz ve burada temel eşyamızı yerleştiriyoruz. Eşyalarımızı açtığımızda 4 farklı bölüm bize eşyamızı koymamızı isteyecek, iksirine göre eşyamızı koyuyoruz.

brewingstand

2- Daha sonra ise aşağıdaki görsel olduğu gibi 3 boşluk var, ve biz bu boşlukları 3 cam şişe ile doldurmalıyız. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. O nokta bu 3 şişenin su dolu olması gerektiğidir.

3şişe

3- Burada şimdi kafası karışan yada bilmeyen arkadaşlar için tekrar vereyim. Dediğimiz gibi cam şişe olayı oldukça önemli, cam şişeyi aşağıdaki görselde olduğu gibi 3 cam koyarak, 3 cam şişe elde edebilirsiniz. Bu şekilde cam şişeleri elde etmiş olacağınız. Yani aşağıdaki görselde olduğu gibi cam ile cam şişe yapıyoruz.

camşişe

Minecraft oyununda yapılabilecek iksirler ve özellikleri;

Önce temel iksirler;

temel iksirler

 • Fire Resistance ( Ateşten korur) –  Bu malzeme karakterimizi ;lav,ateş,blaze gibi saldırılardan en fazla üç dakikalığına koruyacaktır.
 • Speed ( Hız) –  Karakterinizin tüm işlevlerini hızlandırır ve süresi 3 dakikadır.
 • Instant Health ( Anlık Can) – Dayanıklık ve can verir. Takriben 1 iksir size 3 kalp değerinde can sağlayacaktır.
 • Poison (Zehir) – Rakibin canını azaltır, 1.5 saniyede yarım kalp can götürür ve etkisi 45 saniye sürer.
 • Regeneration (Yeniden doğma) –  İksir süresi ile paralel olarak size can verir ve süresi yine bu iksirinde 45 saniyedir.
 • Strength ( Güç) – Tüm ataklarınızı arttırır ve etkisi 3 dakika sürecektir.
 • Weakness (Güçsüzleştirme) – 1.5 dakika boyunca rakip oyuncunun canını azaltır.

iksirler1

Diğer iksirleri de aşağıdaki görselde olduğu gibi yapabilirsiniz.

 1. Kırmızı taş tozu – Oyunun süresini yükseltir.
 2. Parıltı taşı tozu – Karakterin tüm etkilerinin değerlerini yükseltir.
 3. Mayalı örümcek gözü – Zehir karşı panzehir özelliği vardır.
 4. Barut – Adından anlaşıldığı gibi iksiri uçurmaya hazır hale getirir.

Tıpkı aşağıdaki görselde olduğu gibi, aşağıdaki resim yukarıdaki 4 maddenin resimli halidir ve resimde İngilizce isimleri yer almaktadır, bu şekilde isimleri karşılaştırabilirsiniz.

iksir3

 • Görünmezlik iksirini elde etmek için; Gece görüş iksirine mayalanmış örümcek gözünü ekleyin.
 • Yavaşlık iksiri için; Hız + Ateş direnci iksiri + Mayalanmış örümcek gözü.
 • Zarar iksiri için; İyileşme iksiri + zehir iksiri + Mayalanmış örümcek gözü.
 • Güçsüzlük iksiri için; Güç iksiri + yenilenme iksiri + Mayalanmış örümcek gözü ekleyin.

Tecrübe iksiri yapımı;

tecrübe iksiri

Minecraft oyununda yer alan tüm iksirlerin ve yapımlarının tablosu aşağıda yer almaktadır.

iksir tablosu

Umarım açıklayıcı ve anlaşılır bir konu olmuştur, bununla ilgili her türlü soruyu bizlere sorabilirsiniz, yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca sitemizde yer alan Minecraft hileleri adlı konumuza göz atabilirsiniz, iyi oyunlar dilerim. Ayrıca tecrübe iksiri yapımı için, creative modda olmanız gerekir, yada morlu köylü ile ticaretin yapın ve ondan zümrütle alabilirsiniz.


Related Posts