Minecraft İtem Kodları

Minecraft item kodları oyun içerisinde yer alan eşyaların ve tüm nesnelere kolayca sahip olmanızı sağlayan hile kodlarıdır. Ancak bu kodları kullanabilmek için öncelikle oyunda hileleri aktif etmeniz gerekiyor.

Hileleri Aktif Etme
Game menü ekranından “Open to LAN” kısmına tıklayın, “Allow Cheats: OFF” bölümünü “Allow Cheats: ON” olarak değiştirin. Daha sonra oyun ekranında /gamerule keepInventory true yazın ve entera basın.

Minecraft itemler

Minecraft eşyalar yani itemler üzerine kurulu bir oyundur diyebiliriz. İtemler olmadan oyunda ilerlemek mümkün değildir. Minecraft oyununda işlenmiş maddeler, işlenmemiş- ham maddeler, yiyecekler , bitkiler, araçlar , silahlar , mapler – haritalar , zırhlar , plakalar ve pusula olmak üzere 500′ e yakın item bulunur. Bu nesneler genel olarak isimleri oyunlarda item olarak geçer. Peki ama bu itemleri nasıl yapacağız ? Nasıl hile kodları ile item yapacağız, alacağız ? bu soruların cevaplarını aşağıda bulabileceksiniz, okumaya devam edin.

Minecraft item yapma hilesi

Bir itemi almak için /give kodunu kullanırız. Give İngilizce vermek anlamına gelmektedir. Peki ama nasıl yapacağız hemen bir örnek ile anlatalım.

Minecraft Kod ile item alma

  1. /give item_kodu item_sayısı – Size kodunu yazdığınız itemden, kaç tane istediyseniz onu verir.
  2. /give oyuncu_ismi item_kodu item_sayısı – Oyuncu_ismi yazılan yere kime item vermek istiyorsanız onun adını girin.
  3. /clear nick item_kodu – Silmek istediğiniz itemin kodunu girin.

Şimdi yukarıdaki maddelere örnekler vererek açıklayalım;

  1. /give 2 10 – Bize 10 adet Grass Block verir.
  2. /give nick 2 10 – Nick kısmına ismini yazdığınız oyuncuya 10 adet Grass Block verir.
  3. /clear nick 2 – Nick kısmına ismini yazdığınız oyuncudan Grass Block itemini siler.

Umarım açıklayıcı ve basit olmuştur, bu şekilde itemleri kodlar ile oluşturabilirsiniz, hadi şimdi aşağıya devam edin ve tüm item kodlarını öğrenin.

Minecraft İtem Kodları ve Listesi

minecraft item kodları 1

minecraft item kodları 2

minecraft item kodları 3

minecraft 4

Minecraft oyununda yer alan tüm itemlerin resimlerini, kodlarını ve isimlerini bu konuda verdik, yorumlarınızı bekliyorum, iyi oyunlar dilerim.

Ayrıca sitemizde yer alan Minecraft Hileleri konumuza göz atarak tüm Minecraft hilelerine, ve admin komutlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca bunun yanı sıra bilmeyen arkadaşlar için Minecraft Kaydol konumuz resimli anlatım desteği ile sitemizde mevcuttur.

Son güncelleme tarihi: 9.1.2018


Related Posts

18 YORUM “Minecraft İtem Kodları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir