Oyun Başlatılamıyor, Kayıp Uygulama Dosyası Hatası Çözümü

Steam hataları bitmek bilmiyor. Arkadaşlar öncelikle bu hataların şöyle bir özelliği var. Hiç bir sebep olmadan da bu hataları alabiliyorsunuz. 1 saat öncesine kadar oyuna rahatça girerken bir bakıyorsunuz bir hata veriyor. Ancak bu hata sebebi bilinen, basit bir hatadır ve çözümü oldukça kolaydır. Büyük bir ihtimalle Antivirüs programınız Steam uygulama dosyalarından birini silmiştir. En azından bende böyle oldu. Oyuna girmeye çalışırken Avast Steam dosyalarından birinde Trojan bulduğunu söyledi ve otomatik sildi. Dosya eksik olunca oyuna girer mi ? Tabi ki girmez. Şimdi ne yapmamız gerektiğini anlatacağım.

Oyun Başlatılamıyor, Kayıp Uygulama Dosyası Hatası Nasıl Çözülür ?

1. Bu hata eksik bir dosyadan kaynaklanmaktadır. Eksik dosyaları kontrol edip tekrar yüklemek için ilk olarak Steam’ ı başlatın.

2. Kütüphane’ ye tıklayın, daha sonra hata aldığınız oyuna sağ tıklayıp özellikler deyin.

3. Yukarıdan Yerel Dosyalar sekmesine tıklayın

4. En altta bulunan “Oyun önbelleğinin bütünlüğünü doğrula” sekmesine tıklayın tamamdır.

Bu işlemi yaptıktan sonra Steam eksik dosyayı bulup yükleyecektir. Ardından oyuna giriş yapabilirsiniz. Eğer sorununuz çözülmez ise bize yorum yazarak sorunuzu yöneltebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan aşağıdaki içeriklere de göz atabilirsiniz. Steam kullanıcılarının ilgisini çeker diye düşünüyorum.

CS GO Rütbeler

CS GO VAC Hatası

BENZER YAZILAR


51 YORUM “Oyun Başlatılamıyor, Kayıp Uygulama Dosyası Hatası Çözümü

  1. Merdan Reply

    Abi black Squad yükledim senin dediğin hata çıktı dediklerini yaptım diyor 100 de 100 ama olmuyor yine aynı hatayı veriyor zulada da oldu onda işe yaradı ama black Squad da işe yaramıyor lütfen yardım 🙁

  2. timurhan sener Reply

    abi nolur yardım et unturned indirdim açılıyorken güncelleniyor diyor ama açılmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir