Paladins Barık Rehberi

Barık bana sorarsanız diğer şampiyonlara göre biraz daha güçlü bir şampiyon. Doğru ekipmanlar ve doğru eşyalarla çok daha güçlü olabilir, bir kere Barık ile 1vs1 de alamayacağınız şampiyon yok, tabi eğer sizden iyi oynuyorsa orası ayrı bir konu. Paladins Barık Rehberi konumuzda Barık şampiyonunun becerilerini anlatıp, ekipmanlarını ve eşyalarını nasıl seçmemiz gerektiğini paylaşacağım.

Barık oynarken özellikle takımınızda support varsa agresif oynayabilirsiniz. Takımızla beraber oynamaya ve ortadaki hasarı üzerinize ve barikatınıza çekmeye çalışın, böylece takım arkadaşlarınızı korumuş olursunuz. Barikat kurulumu sırasında yalnızca kendinizi değil arkanızda takım arkadaşlarınızı da hasarlardan koruyacağınızı unutmayın. Ne olursa olsun, taretleri ayrı ayrı yerlere koyun, üst üste olmasın ve çokta uzak olmasın, taretleriniz sizin canınızı dolduracak. Düz vuruşla 900 hasara kadar çıkabildiğiniz için, boş durmayın ve agresif oynayın. Kubbe Kalkan becerisini doğru zamanda kullanın, özellikle ortayı alan kazanır durumu varsa, beklemedikleri bir yerden ortaya girip Kubbe Kalkan becerisini kullanın.

Paladins Barık Rehberi

Barık Beceriler

barik-beceriler

Barık taret ve barikat gibi önemli becerilerinin yanı sıra yüksek vuruş gücüne sahip bir şampiyondur. Vuruşları hedefleme sayesinde 900 civarlarına çıkabilmektedir. Hedeflemeden kastım taretleriniz düşman oyuncuları 3 saniye boyunca işaretler. İşaretli yani o an taretin atış yaptığı düşmana düz vuruş yaptığınız zaman 900 hasar verebilirsiniz. Ben agresif oynadığım için barikata pek önem vermiyorum, daha çok taret ağırlıklı oynuyorum. Roket çizme de önemli zaten ekipmanlardan biri Roket Çizme’ ye yönelik Bovling Topu kartıdır. Barık bunlarla beraber süper bir Ultiye sahiptir. Kubbe Kalkan saniyede 400 hasar verir ve rakibi yakar, 20K sağlığı vardır. O yüzden doğru anlarda kullanılan Kubbe Kalkan düşman takıma sağlam bir hezimet yaşatabilir.

Barık Tüm Ekipman Kartları

barik-tum-ekipmanlar

Barık En İyi Ekipmanlar

barik-ekipmanlar

Barık benim en sevdiğim şampiyon ve ilk elmas derecesine Barıkla ulaştım, çoğu maçı ölmeden tamamlıyorum. Bir adamın çöpü çok iş görüyor, 5 saniye boyunca 300 can hayat kurtarıyor diyebilirim, bununla beraber bovling topu kartı da bu kaçışta size çok yardımcı oluyor. Takımdakiler öldüğünde hayatta kalmak ve durumu toparlamak zorunda kalıyorsunuz. Taretlerinize yakın durarak oynayın ve oynarken kesinlikle düz vuruşlar yapın, zaten taretleriniz hem saldırı yapıp hemde size can vererek işin büyük bir kısmını hallediyorlar. Benim tercihlerim bu şekilde, denerseniz size çok büyük katkı yapacağına eminim.

Barık Eşya Seçimi

paladins-esya-secimi

LİMAN: Rakip tarafta Viktor, Cassie gibi düz vuruş yapan şampiyonlar varsa savunmaya ihtiyacımız olacak. Üçüncü seviye yapılmalıdır.

CHRONOS: Tarete dayalı bir oyunumuz olduğu için, bekleme süresini kısaltmak işimizi görebilir.

DAĞLAMA: Taretlerinizin vurduğu düşman sayısı fazla olacağı için onların can doldurmalarını engellemek için kesinlikle alınabilir.

YIKICI: Rakipte en az 2 tank varsa ve oyunu zorluyorlarsa kesinlikle en az 1. seviye alınmalıdır.

Aşağıdan Paladins oyununda yer alan diğer şampiyonların rehberlerine göz atabilirsiniz.

Paladins Ruckus Rehberi

Son güncelleme tarihi: 12.6.2017


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir