Paladins Ruckus Rehberi

Ruckus iyi bir takımda çok önemli bir karakter olabilirken, yalnız bırakıldığı zaman kolayca hedef olabilir. Özellikle kalkanlara daha fazla hasar ver kartı (Yıkıcı) alındıysa işimiz gerçekten çok zorlaşıyor. Paladins Ruckus Rehberi konumuz da Ruckus şampiyonunun becerilerini nasıl kullanacağımızı, ekipman seçimini ve eşya seçimini anlatacağım.

Ruckus oynarken dikkat etmeniz gerekenlerden birisi, rakipten 1 kişi öldükten sonra bir süreliğine agresif oynayabilirsiniz. Ancak ortada giden bir maç için Ruckus agresif oynanmamalıdır. Hareket kabiliyeti ve kolay hedef olduğu için düşmanın arasında kalırsa kaçamaz. Başka bir tank ve support varsa mutlaka yanlarında ve defansif oynamalıdır, amaç rakipten adam eksilmekten çok takımı toparlamak ve hayatta kalmak olmalıdır. Payload alındıktan sonra rakibin üssüne yaklaşarak ateş ederseniz rakiplerinizi at üzerinden düşürür ve hızlarını büyük ölçüde kesmiş olursunuz.

Paladins Ruckus Rehberi

Ruckus Beceriler

ruckus-beceriler

İtme alanını (Q tuşu) kullanırken bir rakibin hedefinde olmalısınız, kullanılabilir olduğu zaman kullanın. Takım arkadaşlarınız %50 daha az hasar alacağı için oldukça önemli. Ulti’ yi (E tuşu) kullanırken çok dikkatli olmalısınız, sabit kaldığı ve Ulti’ yi 2 saniye gibi bu oyun için oldukça uzun bir zamanda açtığı için, Ulti’ yi kullanırken canınız full olsun. İtme Alanı (Q tuşu) geldikçe kullanın çünkü Alternatör kartımız İtme Alanını kullandığımızda bize saniyede 150 can verecek. İtme Alanı 3 saniye sürdüğüne göre İtme Alanında 450 can kazanıyoruz. Tekrar söylüyorum, canınız yarıya yakınsa Ulti kullanmayın, canınız doluyken kullanın. Ulti’ yi doğru zamanda kullanmak maçın gidişatını ve kaderini değiştirebilir.

Ruckus Tüm Ekipman Kartları

ruckus-kartlar

Ruckus En İyi Ekipmanlar

ruckus-ekipman

Ruckus rehberindeki en önemli kısma geldik diyebilirim. Zaten eğer güçlü bir şampiyon yapmak istiyorsanız en iyi ekipman destesini oluşturmak zorundasınız. Dengeli bir deste oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Çok büyük bir katkısı olan bir kart değilse hiç bir kartı 4 yapmamanızı tavsiye ediyorum. Ancak güçlü ve temeli oluşturan bir kartsa 4 yapabilirsiniz. Ruckus şampiyonunda temeli Verici becerimiz oluşturduğu için Isı Yayıcı belki 4. seviye yapılabilir. Benim oluşturduğum ekipmanların çoğu verici için, yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi Nanoteknoloji, Bekçi ve Isı Yayıcı kartlarım Verici (sağ tık) becerisi için alınmış kartlar. Oyunda defans oldukça önemli, hayatta kalmalısınız, o yüzden savunma yapıp verici ile kalkan oluştururken bir taraftanda canınızı yükseltmelisiniz. Bununla beraber sıkıştığınız anda kaçabilmek adına Alternatör kartımız bize yardımcı olacak. İtme alanı (Q tuşu) becerisini kullanıp takım arkadaşlarımıza savunma kalkanı açarken bu kart bize her saniye 150 sağlık verecek, İtme Alanı 3 saniye sürdüğü içinde her kullandığımızda 450 can kazanacağız, biraz geriye kaçmak için çoğu zaman yeterli oluyor. Son kartımız Zırh için Karşı Tedbir kartı, yine bu kartımızda Alternatör gibi bize kaçışta yardımcı olmak amaçlı bir kart, bu ekipmanlar savunma ve can verir, hayatta kalmanızı sağlar.

NOT: Nanotejnoloji kartını ikinci seviyeye düşürüp, Isı Yayıcı kartını 4. seviyeye çıkartabilirsiniz.

Ruckus Eşya Seçimi

paladins-esya-secimi

Eşya seçimi oldukça zor bir konu, çünkü buradaki eşyaları rakibe göre almamız gerekiyor. Öncelikle kartlarımız savunmaya ve hayatta kalmaya yönelik olduğu için, savunma ile başlayabiliriz.

LİMAN: Rakip tarafta Viktor, Cassie gibi düz vuruş yapan şampiyonlar varsa savunmaya ihtiyacımız olacak.

CHRONOS: Bunun yanı sıra 3 kartımız Verici becerisine yönelik olduğundan bu becerinin dolum süresini kısaltabiliriz.

DAĞLAMA: Eğer rakipte çok fazla kaçak dövüşecek şampiyon varsa, yani canı azalınca kaçıp can doldurup geleceklerse bunu geciktirmeli, hatta engellemelisiniz. Özellikle supportlara karşı önemli bir eşyadır.

YAŞAM SÖKME: Ruckus çok fazla mermi attığı için can çalma oldukça işimizi görür, rakibe göre 2 veya 3. sırada bu eşyayı alabilirsiniz.

YIKICI: Rakipte en az 2 tank varsa ve oyunu zorluyorlarsa kesinlikle en az 1. seviye alınmalıdır.

Son güncelleme tarihi: 12.6.2017


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir