Sonsuzluk İşareti Whatsapp’da Nasıl Yapılır? (Kısayol)

Sonsuzluk işareti bilgisayarda kolayca yapılabiliyor, ancak mobilde yani cep telefonunda, özellikle mesajlaşma uygulamalarında sonsuzluk işareti yapmak uğraş gerektirebiliyor, o yüzden şimdi size bir kolaylık sağlayacağım. Aşağıdan sonsuzluk işaretini kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Sonsuzluk işareti kullanmak istediğiniz zaman bu sayfayı ziyaret etmeniz ve işareti kopyalamanız yeterlidir. Sayfayı “CTRL+D” tuşlarına birlikte basarak kaydedebilirsiniz. Bunun yanı sıra klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır onu da anlatacağım. Sonsuzluk işareti, sonu olmayan şeyleri simgelemek için kullanılır. Yaygın olarak sevilen isimlerin ölüm tarihlerinde ve sevginin sonsuzluğunu anlatmak için kullanılır.

Whatsapp Sonsuzluk İşareti (MOBİL) –  

∞ – kopyalabilirsiniz

Klayve’ de Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Klayve’ de sonsuzluk işareti yapmanın iki yöntemi vardır, şimdi iki kısa yolu vardır, hemen onları paylaşayım.

1- İlk olarak “ALT+8734” tuş kombinasyonu ile yapabilirsiniz. Önce ALT tuşuna basılı tutun daha sonra sırası ile 8,7,3 ve 4 tuşlarına basın ve sonra ALT tuşunu bırakın, elinizi çekin. ▲ Bu işaret çıkıyorsa sistem ayarlarınızdan değiştirmelisiniz, yada aşağıdaki yöntemi deneyin.

2- İkinci kısa yol olarak “ALT+236” tuş kombinasyonunu deneyin. “ì” eğer bu işaret çıkıyorsa yukarıdan sonsuzluk işaretini kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.


Related Posts

3 YORUM “Sonsuzluk İşareti Whatsapp’da Nasıl Yapılır? (Kısayol)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir