Steam hesap açamıyorum, hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu

Steam en çok kullanılan oyun platformu olarak karşımıza çıkıyor. Steam çok büyük ancak buna rağmen işlerini iyi götüren bir organizasyon, fakat bazen sorunlarda olmuyor değil. Bu konuyu da bir arkadaşımın Steam hesabı açmaya çalışırken yaşadığı bir sorun üzerine açıyorum. Arkadaşım bana Steam’da hesap açamıyorum dedi, ne gibi bir sorun alıyorsun dediğim de ise “hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu” gibi bir hata veriyor dedi. Neyse ki daha sonra sorunu çözdük şimdi bu sorunu nasıl çözdüğümüzü anlatacağım ardından olası Steam hesap açma problemi yaşayan arkadaşların neler yapabileceğini de paylaşmak istiyorum.

Steam hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu

Arkadaşlar bu sorun kullanıcı adından kaynaklanıyor, daha önce başkası tarafından alınmış ve hali hazırda kullanılan bir kullanıcı ismini almaya çalışıyorsanız böyle bir hata veriyor. Bildiğiniz üzere Steam üzerinde milyonlarca kullanıcı var, o yüzden öyle her ismi alamıyorsunuz, çoğu alınmış durumda, hal böyle olunca tabi ki böyle bir sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Yani başka bir isim almayı denerseniz bu sorunu aşarsınız.

Ayrıca bir de şu konuda arkadaşlara bilgi vermek istiyorum, Steam’a kayıt olduktan sonra gelecek olan aktivasyon maili bazen spam kutusuna düşebiliyor, yani mail gelmedi kaydı tamamlamıyorum diye başka bir mail adresi ile sıfırdan kaydolmaya çalışmayın, spam kutusunu da kontrol etmeyin ihmal etmeyin. Ayrıca bazen mailler geçte gelebiliyor, biraz beklemenizde fayda var, çünkü o mail geçte olsa gelecektir 🙂

Aşağıdan diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

CS GO Rütbeler

CS GO Konsol Açma


Related Posts

8 YORUM “Steam hesap açamıyorum, hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu

  1. ercan Reply

    BALGAMisCOMİNG75’i almış olamazlar herhalde bunda başka bir sorun olmalı

  2. Anıl K. Reply

    Üye olurken ilk önce sadece mail adresinizi soruyor. Maile gelen onay linkini tıkladıktan sonra nick oluşturma sayfasına hiç ulaşamıyoruz ki kullanıcı adı ile alakası olsun.

    Deseniz ki mail adresinizle alakalı, en alakasız mail adresleriyle denedim, yine olmuyor. Sistemsel bir hata demekki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir