Steam Topluluk Pazarını Kullanamıyorum

Merhaba değerli arkadaşlar, eğer Steam topluluk pazarını kullanamıyorsanız bu konu da size yardımcı olacağım. Öncelikle Steam getirdiği yeni bir güncelleme ile son 1 ay ile son 1 yıl içerisinde Steam üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirmeyen hesaplara kısıtlamalar getirdi. Topluluk pazarı kullanımı son 1 yılda Steam’ a para yatırmayanlar için devre dışı bırakıldı. Yani Steam’ da son 1 yıl içerisinde hiç para harcamayanlar topluluk pazarını kullanamıyorlar. Peki ne yaparak topluluk pazarını kullanabiliriz ?

Steam Topluluk Pazarını Nasıl Kullanabiliriz ?

Steam hesabınıza girerek cüzdan kısmından en az 20 liralık para harcamanız gerekiyor. Şunu belirteyim hesabınıza 20 lira yatırdınız diyelim, buna harcamanıza gerek yok. 20 lira yattığı an topluluk pazarı kısıtlamanız kalkacak, ancak 1 ay sonra… Evet maalesef 1 ay beklemek zorundasınız. En az 20 lira yatırdıktan sonra topluluk pazarını 1 ay sonra kullanabileceksiniz. Ayrıca daha bir çok kısıtlama var, bu 20 lira yatırdıktan sonra hesabınızda 1 ay sonra hiç bir kısıtlama kalmayacak ve Steam’ ın tüm nimetlerinden yararlanabileceksiniz. Tüm kısıtlamalara aşağıdan bakabilirsiniz.

5$ Harcama Yapmadıysanız Aşağıdaki Özellikler Kısıtlanır;

Arkadaş ekleme, grup sohbeti açmak, Greenlight, WorkShop ve Steam incelemeleri oy kullanımı, Steam tartışmaları, Workshop’ a eşya ekleme, Oyun için İnternet tarayıcısı, mobil sohbet ve Steam seviye atlama gibi özellikleriniz kısıtlanır. Maalesef Steam sahte hesapların önüne geçmek için bu güncellemeyi getirdi. O yüzden bir 20 lira atın, keyfinize bakın. Başkasının gönderdiği oyunlar sizin için satın alma gözükmez, o yüzden kısıtlama kalkmaz. Ayrıca aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz. Yeknot adresini ziyaret ettiğiniz için teşekkürler, yine bekleriz.

Son güncelleme tarihi: 19.5.2017

CS GO Rütbeler

Steam Ağına Bağlanılamıyor Hatası

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

14 YORUM “Steam Topluluk Pazarını Kullanamıyorum

 1. mert Reply

  Hesap güvenliğini artırmak amacı ile, artık takaslardan ve Pazar onaylamalarından vazgeçemeyeceksiniz. Bir takası, takas teklifini ya da bir Pazar listelemesini tamamlamak için, o eylemi mail adresine gönderilen bir Steam e-postası ile onaylamalısınız.

  boyle yazıyo neyapcam

  • Yemre Post authorReply

   Bundan sonra item satışlarında, alımlarda ve takaslarda yaptığı işlemi onaylamak için önce mail adresine gelen mail ile onaylamalısın. Sanırım kod gönderiyor, onu giriyorsun.

 2. Mdk Reply

  Abi steam hesabını yeni açtım 2 oyun aldım bir CS go ona pazardan silah alcam anlamıyorum nasıl bir çözüm var

  • Yemre Post authorReply

   30 gün içerisinde alabilirsin Mustafa kardeşim.

 3. Abdullah Reply

  Hesap güvenliğini artırmak amacı ile, artık takaslardan ve Pazar onaylamalarından vazgeçemeyeceksiniz. Bir takası, takas teklifini ya da bir Pazar listelemesini tamamlamak için, o eylemi mail adresine gönderilen bir Steam e-postası ile onaylamalısınız.

  boyle yazıyo neyapcam diyen arkadşın sounu benim de sorunum ama sen onaylatmalısınız falan demişsin ancak link ya da kodu gönder diye bir seçenek yok yardım lütfen

 4. oğuzhan Reply

  ben hesabı aktif etmek için oyun alalı neredeyse 38 gün oldu. Arkadaş ekleyebiliyorum, Steam de seviye de atladım, greenlight da oy da kullandım ama hala pazarda kısıtlama var nedenini anlamadım

  • Yemre Post authorReply

   Mobil doğrulayıcı kullanmıyor olabilir misin Oğuzhan kardeşim ?

 5. Burak Reply

  Ben bir siteden cs go aldım onlarda bana hediye olarak attı yani steama hiç para yüklemedim pazarı açmam için 1 tl üzeri oyunmu almam lazım yok sa yukarıda dediğiniz gibi 20 tl mi yüklemem lazım yardımcı olursanız sevinirim

  • Yemre Post authorReply

   Oyun almanıza gerek yok, 20 lira yüklemeniz gerekiyor. Parayı yüklediğiniz tarihten 1 ay sonra pazar kısıtlamanız kalkacak.

    • Yemre Post authorReply

     Rica ederim Burak kardeşim, bana da Steam hediye olarak gelmişti yıllar önce o yüzden bende bu sorunu yaşamıştım, hesabım yeni iken.

 6. kenan Reply

  kardeşim benim problemim para yatırdım 1 ay geçti süresi sürekli uzuyor onu açığa kavuşturabilrmisin

 7. Efe Reply

  Ya Ben 20 Lira Yatırdım 16 TL’ye CS:GO Aldım 1 Ay Geçdi Şubat’ın 1’i Ama Hala Alamıyorum 🙁 Bu Sorun Ne ya 🙁

 8. Mustafa16 Reply

  benşimdi csgo aldım ama skin felan hiç bişi alamıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir