TM İşareti Nasıl Yapılır?

TM işareti nasıl yapılır konumuza hoş geldiniz. Bilgisayarda tm işareti nasıl yapılır ve telefonda tm işareti nasıl yapılır öğrenmek için aşağıya göz atmanız yeterlidir.

Bilgisayarda TM (™) işareti nasıl yapılır?

Alt+0153

NOT: Arkadaşlar numaraları “Numlock” kısmından yazmalısınız aksi taktirde ™ işareti çıkmaz. (Numlock neresi diyorsanız klavyenin en sağ tarafındaki numara bölümü)

Telefonda TM (™) işareti nasıl yapılır?

Telefonda bu işareti yapamıyorsanız aşağıdan kopyalayabilir ve istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz. 3 farklı boyuttaki aşağıdaki işaretten istediğiniz alabilirsiniz. İlki normal, ikincisi büyük ve kalın üçüncüsü normal ve kalın. Tm yazısı kopyala ve yapıştır.

TM Ne Demek, TM İşareti Nedir, TM Anlamı?

Trademark anlamına gelen TM’nin Türkçe karşılığı ise ticaret markasıdır demektir. Yani Türk malı veya made in Turkey falan demek değildir 🙂 Ticaret markalarında kullanılan bir semboldür.

Bu konu da bir örnek vermek gerekirse; AnadoluJet trademark of Turkish Airlines yazısını görüyorsunuz. Bu cümle AnadoluJet bir Turkish Airlines markasıdır anlamına geliyor. Yani Turkish Airlines’a ait bir ticaret markasıdır, yan kuruluştur.

Konumuz burada bitti eğer TM işareti ile ilgili kafanıza takılan bir şey varsa yorum yazmanız yeterlidir. Eğer TM işareti haricinde başka bir kısaltmayı veya harfi veya her hangi bir işareti yada sembolü yapamıyorsanız ve bulamadıysanız onu da yorum olarak yazmanız yeterlidir. Hemen size nasıl yapıldığını anlatan bir konu açılacaktır. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Son güncelleme tarihi: 12.11.2017


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir