Unturned Ev ve Kapı Yapımı (Resimli Anlatım)

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir oyun olan Minecraft oyununa oldukça benzeyen aynı türde bir oyun olan Unturned hakkında önemli bilgiler ve Unturned ev ve kapı nasıl yapılır onu göreceğiz. Ev yaptım kapısı yok gibi dertlerden kurtulacağız güzel bir evimiz olacak tüm ana malzemeleri nasıl yapacağımız hakkında da bilgi vereceğim.

Unturned Ev Nasıl Yapılır ?

Evet arkadaşlar ilk öncelikle size Unturned ev yapımı için gerekli olan ana maddelerimizin olduğu çok yararlı bir görsel veriyorum.

UNTURNED

Yukarıda vermiş olduğumuz görselde neyin ne olduğunu tüm gerekli malzemeleri gösterdik şimdi sırasıyla malzemelerin adlarını vererek evimizin inşasına ilk adımımızı atıyoruz.

Evimizi yerleştireceğimiz yer, yani zeminimiz için gerekli olan maddemiz Wooden Foundation yukarıda bu malzemeyi nasıl elde edeceğimiz görselde var ama ben sizin için adım adım bunu nasıl yapacağımızı da göstereceğim.

Bize lazım olan şuan üç tane Wooden Frame elde etmek için tahtalarımızı ilk Wooden Plate yapıyoruz.

UNT1

Daha sonra ise Wooden Frame elde ediyoruz.

UNT2

Evet Wooden Frame de tamamdır.  üç tane Wooden Frame bize bir tane Wooden Foundation verir.

UNT3

Evimizin zeminini başarılı bir şekilde yaptık. Ne de yetenekli çıktık, mühendislik harikası oluyor 🙂  Şimdi ise evimizin kolonlarını yapmaya geldi sağlam yapalım başımıza çökmesin.

Kolonun ismi Wooden Pillar peki nasıl elde edeceğiz bize çubuk lazım çubukları Wooden Support yapıyoruz ve tahtalarımız yani boardlar ile birleştirince Wooden Pillar yani kolonumuzu elde ediyoruz. Kolonlarımızda bitti hayırlı olsun.

unt4

Zeminimizi yaptık kolonlarımızı yaptık ev inşaatımız son sürat devam etmekte sırada ise duvar örmek kaldı. Duvar yapabilmemiz için gerek olan madde Wooden Wall peki nasıl yaparız Wooden Wall bize bir tane Wooden Pillar ve iki tane Wooden Frame gerekli onları yapmayı zaten yukarıda anlattık arkadaşlar birleştirerek Wooden Wall elde ediyoruz.

UNT5

Duvarı da ördük ve bize bir çatı başımızı sokacağımız bir yer yani tavanımızda sıra tavan için bize lazım olan maddemiz Wooden Platform arkadaşlar onu yapabilmemiz için bir tane Wooden Cross ve üç tane Wooden Plate gerekli. Wooden Croos’u iki tane Wooden Support’tan elde edebilirsiniz. Birleştirmeyide yaptıktan sonra Wooden Platform hazır.

UNT6

Evet sonunda inşaatımız bitiyor ve kapı ve penceremize geçiyoruz.

Unturned Kapı Nasıl Yapılır?

Bir tane Wooden Frame ve bir tane Bolts bize kapımız için yetecek malzemelerdir. Bu iki maddemizi birleştirince kapımız hazırdır arkadaşlar.

UNT7

Ve ve ve son olarak penceremiz kaldı. Yorulduk galiba biraz pencere elde etmek için demin yaptığımız Kapıdan bir tane ve yine kapı yaparken kullandığımız Bolts‘tan bir tane gerekli bu iki malzemeyi birleştirerek penceremizi de bitiriyoruz.

UNT8

Nihayet uzun uğraşlar sonucu kendimizi soğuk kış aylarından ve yağmurlardan koruyabileceğimiz evimizi bitirmiş oluyoruz. Yorumlarınızı alabilirim.

Yazar: Abdullah K.

Kendisine bize bu yazıyı ilettiği için teşekkür ediyoruz, sorularınızı yazara yorum olarak sorabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 9.1.2018


Related Posts

2 YORUM “Unturned Ev ve Kapı Yapımı (Resimli Anlatım)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir