uTorrent Hızlandırma Ayarları 2019 (Resimli)

Bildiğiniz üzere uTorrent en çok kullanılan Torrent programlarından birisidir. Ancak bu programlarda bir kaç ayar ile maksimum hızı yakalayacağını çoğu kişi bilmez ve düşük hızlarla indirme işlemlerini gerçekleştirmeye devam eder. Şimdi size resimli bir şekilde anlatacağım işlem sonucunda, internet hızınıza paralel olarak çıkabileceğiniz en yüksek hızda indirme yapmanızı sağlamış olacağız. uTorrent hızlandırma ayarları ekstra bir şey indirmenizi gerektirmez, var olan ayarları değiştirerek yüksek indirme hızları yakalamanızı ve bunların sabit kalmasını sağlar. Hadi o zaman başlayalım;

uTorrent Hızlandırma Ayarları

Adım adım ilerliyoruz ve işlemler sonunda Torrent indirmelerimiz maksimum hıza ulaşmış oluyor. Bu arada “uTorrent hızlandırma” başlığından da anlaşılacağı gibi tavsiye ettim Torrent programı uTorrent programıdır.

1-) İlk olarak, uTorrent’ i açıyoruz ve ana sayfasında yer alan, Seçenekler, oradan da Tercihler sekmesine tıklıyoruz.

torrenthiz1

2-) Daha sonra Tercihler sekmesini açtığımızda sol tarafta bir menü belirecektir. O menüden “Bittorrent” seçeneğine tıklıyoruz ve açıyoruz. Bittorent kısmında ise aşağıdaki görselde olduğu gibi, “Protokol şifrelemesi” kısmını etkin olarak seçiyoruz ve hemen yanında yer alan görselde de görüldüğü gibi, “Gelen şifrelenmemiş bağlantılara izin ver” seçeneğinin kutucuğunu işaretliyoruz, yani seçili hale getiriyoruz.

torrent2

3-) Daha sonra ise; Tercihler kısmına tekrar geliyoruz ve oradaki sol menüden yani Bittorent menüsünün hemen üstündeki “Bant genişliği” menüsü tıklıyoruz ve giriyoruz. Şimdi buradan Torrent programının bant genişliği “sınır” larının ayarlarını belirleyeceğiz. Şimdi aşağıdaki görselde de olduğu gibi verdiğimiz ayarları “Bant genişliği” kısmına giriyoruz ve kaydediyoruz.

Maksimum bağlantı sayısının yanındaki kutucuğa değer olarak 2500 olarak giriyoruz.

Torrent başına maksimum eş sayısı kısmındaki kutucuğa ise 500 değerini giriyoruz.

Torrent başına gönderme yuva sayısına ise; 10 değerini giriyoruz.

Bu ayarların alt kısmında yer alan “Gönderme hızı %90 ise ek gönderme yuvası kullan” kutucuğu eğer işaretli, seçili ise, oradaki işareti kaldırıyoruz. Yani kutucuğu işaretlemiyoruz ! Bu söylediklerim ayarları aşağıdaki görsele uygun bir şekilde yapın, buyurun;

torrent3

Şimdi geldi sıra, en kritik ayarların yapılacağı bölüme, öncelikle arkadaşlar burayı çok dikkatli bir şekilde okuyun. NOT: Yukarıdaki ilk 3 adım genel olarak Torrent kullananları az çok anlayacağı ayarlardan oluşmaktadır. Yani siz eğer istediğiniz hızı yakalayamazsanız, bu ilk 3 adımdaki ayarlarda ve verilen değerlerde değişiklik yapabilirsiniz, deneme yanılma yöntemini tercih edebilirsiniz. Ancak bundan sonra adımlarda kesinlikle bizim verdiğimiz ayarların dışına çıkmanızı tavsiye etmiyoruz, bilginize saygıyla sunulur 🙂 Buyurun devam edelim kalan adımlara;

4-) Anasayfa >> Tercihler ve oradaki sol menünün en alt kısmında bulunan “GELİŞMİŞ” menüsüne tıklıyoruz. Gelişmiş ayarlar bölümünde “bt.allow_same_ip” seçeğine tıklayıp değerini “Doğru” olarak işaretleyip kaydediyoruz. Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere;

torrent4

5-) Geldik şimdi uTorrent hızlandırma ayarları bölümünde son adıma. Yukarıdaki bölümden kaldığımız yere devam ediyoruz aslında bu adımda. Gelişmiş seçenekler kısmından rss.update_interval kısmını seçip değerine 20 yazıyorum ve kaydediyoruz, tüm işlemler bitti, hayırlı uğurlu olsun.

torrent5

Torrent konusunda sıkıntı yaşayan ve hızının düştüğünü söyleyen arkadaşlar için sitemizde bir konu açılmıştır. Konuya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz, okumanız tavsiye edilir. Yüksek hızda indirmeler için bu bilgilere sahip olmanız gerekir, yoksa boşa kürek çekersiniz. Lütfen söylediklerimi iyi analiz edin, sizin faydanıza söylüyorum.

Torrent İndirme Hızını Etkileyen Faktörler

Tüm konunun ve işlemlerin sonuna geldik, bu ayarların yanı sıra uTorrent hızlandırma ayarları adı altında, yani torrenti hızlandırmak için güncel trackler listesi de gerekiyor. O yüzden güncel tracker adreslerine ulaşmak için İstisnasız tracker adlı konuya göz atarak, oradaki güncel tracker listesini kullanabilirsiniz. Bu yazımızda tracker ekleme işlemini de resimli olarak anlatıyoruz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum, umarım işinize yaramıştır. Ayrıca Torrent konusunda hazırlamamızı istediğiniz her hangi bir konu varsa yorum olarak yazmanız yeterlidir.

En İyi Torrent Siteleri

Son güncelleme tarihi: 14.4.2018


Related Posts