Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır? (Resimli)

Günümüzde en çok kullanılan iletişim uygulamaları arasında ilk sırada bulunan Whatsapp uygulamasına yeni gelen güncelleme ile görüntülü arama seçeneği eklendi. iOS işletim sistemi kullanan kullanıcılar görüntülü konuşmaya FaceTime ile çok daha önceleri alışmış olduklarıdan bu güncellemelerin asıl hedef kitlesi oldukça geniş olan Android işletim sistemi kullanan kullancılar. Bu yeni gelen Whatsapp güncellemesi; Android tarafında pek sağlıklı görüntülü konuşma sağlayamayan kullanıcılara ilaç gibi gelecek bu güncelleme tüm cihazlara yayılacak. İlk etapta isteyen kullancıların alacağı bu güncelleme daha sonra Whatsapp cephesi tarafından tüm kullancıların hizmetine sunulacak.

Beta kullancıları tarafından kullanılmaya başlanan ve test edilen. Whatsapp görüntülü arama özelliğinin bir problemle karşılaşmıs olmaması yakın zaman içinde tüm kullancılara sunulması bekleniyor. Hemen hemen hepimizin akıllı telefonlarında bulunan Whatsapp bu özelliği ile yine bizlerin gönlünü kazanacak diyebiliriz. Skype vari gerek konferans konuşmaları olsun gerekse bir kaç kişiyi kapsayan görüntülü konuşma yapma imkanı tanıyor. Şuan sadece beta kullanıcıları birbirlerini görüntülü arayabilmektedir. Peki bu güncelleme geldiğinde biz nasıl yaparı? Diyorsanız hemen anlatıma geçelim.

Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

whatsapp-goruntulu

  • Önce Whatsapp uygulamamızı açıyoruz.
  • Daha sonra kişiler sekmemize giriyoruz.
  • Karşımıza çıkan rehberimizden kimleri görüntülü veya normal arayabileceğimiz iki farklı simge ile görmekteyiz.
  • Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişininde son sürüm güncellenmiş Whatsapp kullanması gerekmektedir.
  • Gördüğünüz gibi kişilerin yanında çıkan görüntülü arama simgesine tıklayarak. İstediğiniz kişiler ile görüntülü arama yapabileceksiniz.

Beta kullanıcılarıdan gelen görseller:

wp1

Whatsapp tarafından yayınlanan ve gerçekten Android kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu bir güncelleme. Piyasayı zaten elinin altına almış Whatsapp bu işin hakkını veriyor. Herkesi görüntülü konuşmaya davet ediyorum.

Son güncelleme tarihi: 12.2.2018


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir