Wifi Şifre Değiştirme (Resimli Anlatım)

Kablosuz İnternet ağlarına bildiğiniz gibi Wifi diyoruz. Bir çok sebeple Wifi şifresini değiştirmek isteyebiliriz. Örneğin, İnternet ile yeni tanışmış olabilirsiniz, bu sebeple eski karışık şifre yerine daha akılda kalıcı bir şifre koymak isteyebilirsiniz. Yada birilerinin Wifi şifrenizi çözdüğünü düşünüyorsanız yine Wifi şifrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Diyeceksiniz ki, Wifi şifremizi birilerinin bulduğunu nasıl anlarız ? Şöyle anlayabilirsiniz, diyelim Adil kullanım kotalı bir İnternet kullanıyorsunuz ve sizde pek fazla indirme yapmadığınız halde hemen kotanız doluyorsa birileri sizin ağınızdan yararlanıyor olabilir. Neyse konuyu daha fazla uzatmadan Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır onu anlatalım.

Wifi Şifre Değiştirme (Resimli Anlatım)

1- Arkadaşlar ilk olarak modem arayüzüne girmeniz gerekiyor. Adres çubuğundan 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 sizinki hangisi ise yazarak girin.

2- Daha sonra modem arayüzüne girmek için sizden kullanıcı adı ve şifre ister. Eğer ttnet kullanıyorsanız büyük ihtimalle kullanıcı adı: admin ve şifreniz ttnet olacaktır. Superonline kullanıyorsanız muhtemelen kullanıcı adı: admin ve şifre: superonline olacaktır. Siz zaten buraları biliyorsunuzdur. Diyelim ki modem şifrenizi unuttunuz, yada bilmiyorsunuz. Modem Şifre Değiştirme adlı konuya tıklayarak modem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

3- Modem arayüzüne giriş yaptığınızı varsayıyorum. Üst kısımda ve sol menüde artık sizin modeminizde nasılsa bilemiyorum, “Kablosuz Ağ Ayarları” sekmesine tıklayın. Aynen aşağıdaki resimde olduğu gibi. Aşağıdaki görselde 3 numara ile belirtilmiş olan alana şifrenizi girdikten sonra uygula deyin, tamamdır artık Wifi şifreniz değiştirmiştir.

Wifi Yeknotcom

Eğer Wifiyi kapatmak istiyorsanız yine bu ayarlar kısmına gelin. Yukarıdaki görselde 2 numaralı kısımdaki Aktif seçeneğinin yanındaki kutucukta ki işareti kaldırın ve uygula deyin. Bu şekilde Wifi kapanmış olur. Evet arkadaşlar benim anlatacaklarım bu kadar, umarım faydalı bir konu olmuştur. Eğer anlamadığınız veya takıldığınız bir yer varsa bize yorum yazarak sorabilirsiniz. Elimizden geldiği kadarı ile sizlere yardımcı olmaya çalışırız. Değerli yorumlarınızı bekliyorum, Yeknot olarak bizi takip etmeye devam edin.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir