Yaşam Enerjisi, Canlılık Efsunu Ne İşe Yarar?

Yaşam enerjisi efsunu tam olarak bilinmeyen bir efsundur. Yada yıllar sonra tekrar Metin2 oynamaya başlayanlar bu efsunun ne işe yaradığını öğrenmek istiyorlar. Öncelikle arkadaşlar, yaşam enerjisi ve canlılık efsunu aynı şeylerdir. Canlılık her bir değer için karakterinize 50 HP ve 1 savunma ekler. Canlılık hem efsundur hem de bir statüdür. Oyunda efsun olarak canlılık veya yaşam enerjisi olarak geçmektedir. Statü olarak ise VIT olarak geçmektedir. Yani VIT statüsüne verdiğiniz her bir değer size +50 HP ve +1 DEX yani savunma olarak dönecektir. +12 yaşam enerjisi size 600 HP olarak dönecektir. Bunun dışında canlılık efsununun becerilerinize de katkıları vardır. HP eksikliği yaşayan karakterler kullanabilirler, ayrıca kasarken zorluk çekerken için ideal bir efsun ve statüdür. Şimdi bu statü ve efsunun becerilere katkısına ve hangi itemlere geldiğine göz atalım.

Yaşam Enerjisi, Canlılık Efsununun Becerilere Katkısı

1- Her canlılık değeri zihinsel savaşçı karakterinin güçlü beden becerisine her bir değer için +1 savunma ekler. Yani canlılık efsunu ile güçlü beden becerisinin gücü artar, deneyerek görebilirsiniz.

2- Büyülü silah suranın büyülü zırh becerisine katkı yapar. Her bir değer için ne kadar verdiğini bilmiyorum, bunu da kendiniz test ederek görebilirsiniz.

3- Karabüyü suranın karanlık küre becerisinin vuruş gücünü arttırmaktadır.

4- Tüm karakterlerde bulunan savunma becerilerine katkıları vardır.

Yaşam Enerjisi, Canlılık Efsunu Hangi İtemlere Gelir ?

Yaşam enerjisi yani canlılık efsunu yalnızca zırh ve kalkana gelmektedir. Başka hiç bir iteme yaşam enerjisi efsunu gelmemektedir.

Evet arkadaşlar kendi bildiklerimi anlattım, eksikler olabilir. Eğer varsa bir yanlışımız lütfen bize yorum yazarak düzeltmemizi sağlayın. Konu ile alakalı yorumlarınızı bekliyorum, ayrıca sizinde konu ile alakalı söyleyecekleriniz olabilir, lütfen bize yorum gönderin. Aşağıdaki diğer bağlantılı konulara göz atabilirsiniz.

Metin2 İtemlere Hangi Efsunlar Gelir ?

Metin2 Karakter Statüleri Nasıl Olmalıdır ?


Related Posts

One thought on “Yaşam Enerjisi, Canlılık Efsunu Ne İşe Yarar?

  1. burak emre Reply

    en sonda ”Yaşam enerjisi yani canlılık efsunu yalnızca zırh ve kalkana gelmektedir. ” diyor yalnızca silah ve kalkana gelmektedir olmalı güzel faydalı bi konu olmuş bilmeyenler faydalanabilir teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir