Zafer, Tik ve Yıldız İşareti Klavye’de Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda klavye kısayollarını kullanarak zafer işareti, yıldız işareti ve tik işareti nasıl yapılır onu göstereceğim. Bazı işaretlerin kısayolları var, onları o şekilde elde edebilir veya buradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz. Kısayolu olmayan işaret ve sembolü ise mecburen buradan kopyala+yapıştır yapmalısınız. Şimdi konumuza geçelim.

✓ ✔ (tik) sembolü veya işareti nasıl yapılır?

✓ ✔ işareti kısayola sahip bir sembol değildir. Yani bu işareti her hangi bir kısayol tuşu yardımı ile yapamazsınız. Ancak buradan işareti kopyala yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bununla beraber tik işaretine yakın duran bir diğer işaret olan karekök olarak da kullanılan √ işaretini klavyede ALT+251 kombinasyonunu kullanarak elde edebilirsiniz.

✌ (zafer) sembolü veya işareti nasıl yapılır?

✌ işaretinin herhangi bir kısayolu bulunmamaktadır, yine bu işareti de buradan kopyalayarak kullanabilirsiniz. Kopyala yaptıktan sonra kullanmak istediğiniz alana yapıştır yapmanız yeterlidir.

* ⚝ ✪ (yıldız) sembolü veya işareti nasıl yapılır?

* işareti klavyede ALT+42 kombinasyonu ile yapılır. Ayrıca üst bölümdeki numaralandırılmış tuşların sonuncusu olan 0’ın sağındaki özel tuş ile yapılır. Karakter Haritasında ⚝ ★ ☆ ✮ ✯ şeklinde özel yıldız işaretleri de bulunmaktadır. Hiç uğraşmak istemiyorsanız veya yapamıyorsanız istediğiniz işareti veya sembolü kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdan diğer Facebook yıldız işaret ve sembollerini kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

⋆  ✢  ✣  ✤  ✥  ❋  ✦  ✧  ✩  ✰  ✪  ✫  ✬  ✭  ✮  ✯  ❂  ✡  ★  ✱  ✲  ✳  ✴  ✵  ✶  ✷  ✸  ✹  ✺  ✻  ✼  ❄  ❅  ❆  ❇  ❈  ❉  ❊  ☆  ≛

Evet arkadaşlar zafer işareti nasıl yapılır, tik işareti nasıl yapılır ve yıldız işareti nasıl yapılır gibi başlıkları anlattığımız konumuz burada bitti. Gördüğünüz gibi bazı işaret ve sembolleri yapmak için belirli tuş kombinasyonları varken, bazıları için kısayol tuşları yoktur. Bu işaretleri de istediğiniz yerde kullanmak için kopyala+yapıştır yapabilirsiniz. Yalnızca PC veya tablet için değil mobilden de buradaki sembolleri kopyala yapıştır yaparak kullanabilirsiniz.

Eğer konu hakkında takıldığınız bir yer olursa yorum yazmanız yeterlidir. Eğer kullanmak istediğiniz başka sembol ve işaretler varsa yine yorum yazarsanız yardımcı olabilirim. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir